Buscopan

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Espumisan
Essentiale Forte
Raphacholin C tabletki
Sylimarol tabletki
Panadol Femina Vegantalgin H

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Buscopan bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Rozkurczowe; spowalniające ruchy robaczkowe (perystaltykę) jelit, hamujące wydzielanie śliny i soku żołądkowego.

Bolesne skurcze (kolki) przewodu pokarmowego i dróg moczowych; kolka żółciowa; pomocniczo w chorobie wrzodowej przewodu pokarmowego.
Jaskra z wąskim kątem przesączania; przerost gruczołu krokowego, któremu towarzyszą trudności w oddawaniu moczu; niedrożność lub podejrzenie niedrożności, przerost lub zwężenie odźwiernika; zwężenie szyi pęcherza moczowego, miastenia (wrodzona nużliwość mięśni mogąca być przyczyną m.in. zaburzeń oddychania), zaostrzenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego (colitis ulcerosa). Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.
Nasila działania niepożądane trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, neuroleptyków, leków przeciwhistaminowych, leków stosowanych w chorobie Parkinsona (w tym amantadine), leków przeciwarytmicznych: m.in. dizopiramidu (dis pyramide) i chinidyny (quinidine). Preparaty zobojętniające sok żołądkowy oraz węgiel (farbo medicinalis) hamują wchłanianie leku z przewodu pokarmowego. Lek hamuje wchłanianie ketokonazolu (ketoconazole) z przewodu pokarmowego; nasila działanie leków hamujących ośrodkowy układ nerwowy (nasennych, uspokajających, przeciwlękowych, neuroleptycznych).
Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: 4 razy na dobę po 20 mg; dzieci 6.-12. rok życia: 3 razy na dobę po 10 mg.
Cena od 10 do 20 zł.
10, 20 lub 50 tabletka powlekanych, 1 tabl. zawiera 10 mg hioscyny; 5 czopków, 1 czopek zawiera 7,5 mg hioscyny; 10 czopków, 1 czopek zawiera 10 mg hioscyny.
Podczas stosowania leku należy zachować szczególną ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze urządzeń mechanicznych.
Działania niepożądane
Suchość w ustach, zaburzenia widzenia, zwolnienie reakcji odruchowej, niekiedy senność.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Buscopan a alkohol

Buscopan u osób starszych(65 lat i więcej)
Buscopan dla dzieci(do 18 lat)
Buscopan w ciąży
Buscopan a karmienie piersią
Buscopan a prowadzenie pojazdów
Buscopan refundacja

Buscopan cena i opakowania

Buscopan Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Buscopan uzyskał ocenę 4.6 z 5 na podstawie 7 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.6/5 (7 opinie pacjentów)7 komentarzy Buscopan

 1. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na bóle. Buscopan brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 358 dni w dawce: 20 mg(miligram). Używam go w przypadku bóli, mam problem z jelitami, sprawdza sie znakomicie bo działa rozkurczowo, dobry. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Buscopan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 33 letnią kobietą chorującą na bóle. Buscopan brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 12 dni w dawce: 1 tabletek. Ja używam jak się przejadam i brzuch mam większy, na efekty nie narzekam i na cene tez nie więc ogólnie polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Buscopan w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na bóle. Buscopan brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 363 dni w dawce: 2 tabletek. Buscopan stanie się niedługo obowiązkowym elementem torebki każdej kobiety. u mnie jest od dawna, opinia bardzo pozytywna. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Buscopan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na drażliwe jelita. Buscopan brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 29 dni w dawce: 2 tabletek. To jest jedyny lek który mi pomógł przy mojej dolegliowości-jelito drażliwe o wiele lepsze niż no-spa najlepszy i jestem mu wierna. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Buscopan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 37 letnią kobietą chorującą na zaburzenie trawienia. Buscopan dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 5 dni w dawce: 20 mg(miligram). Lek pomógł uporać mi się z moimi zaburzeniami w układzie trawiennym. Miałem uciążliwy problem ale już się go pozbyłam. Działa dość szybko jestem z niego zadowolona. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Buscopan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Anonim

  Jestem 37 letnim mężczyzną chorującym na ból. Buscopan brałem podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 91 dni w dawce: 2 tabletek. Na problemy z jelitem pomaga najlepiej, najlepsze jest to że jest delikatny nie obciąża organizmu niepotrzebnie. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Buscopan w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na ból. Buscopan brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 134 dni w dawce: 1-2 tabletek. Na miesiączkowe bóle nie ma lepszego dla mnie lekarstwa, działa rozkurczowo. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Buscopan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania