Buvasodil

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to lek rozszerzający naczynia krwionośne i poprawiający elastyczność krwinek czerwonych. Ma poprawiać krążenie krwi i ukrwienie tkanek. Jest stosowany, mimo że jego skuteczność nie jest w pełni udowodniona, w zaburzeniach krążenia obwodowego, które powodują niedostateczne ukrwienie tkanek (np. w przypadku niedokrwienia kończyn dolnych charakteryzującego się chromaniem przestankowym). Niezbędnym czynnikiem przyczyniającym się do skuteczności leczenia jest zaniechanie palenia, ponieważ nikotyna nasila zwężenie światła naczyń.

Jest stosowany w zaburzeniach krążenia obwodowego, które powodują niedostateczne ukrwienie tkanek (np. w przypadku niedokrwienia kończyn dolnych charakteryzującego się chromaniem przestankowym). Bywa także stosowany w zaburzeniach krążenia mózgowego przebiegających z zaburzeniami pamięci, nastroju, zachowania.
Nadwrażliwość na lek, choroba niedokrwienna serca, niewydolność krążenia, padaczka, skłonność do niskiego ciśnienia krwi. Lek nie powinien być stosowany u dzieci. W czasie terapii nie należy pić alkoholu.
Lek wzmaga działanie leków obniżających ciśnienie krwi.
brak danych
brak danych
20 tabletek lub 40 tabletek, 1 tabletka zawiera 150 mg lub 300 mg buflomedilu.
Działania niepożądane
Mogą wystąpić nudności, wymioty, jadłowstręt, bóle i zawroty głowy, wysypki skórne, uczucie gorąca i mrowienia w kończynach. Duże dawki mogą spowodować nadmierne obniżenie ciśnienia charakteryzujące się omdleniami, zwłaszcza przy zmianie pozycji z leżącej lub siedzącej na stojącą.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Buvasodil a alkohol

Buvasodil u osób starszych(65 lat i więcej)
Buvasodil dla dzieci(do 18 lat)
Buvasodil w ciąży
Buvasodil a karmienie piersią
Buvasodil a prowadzenie pojazdów
Buvasodil refundacja

Buvasodil cena i opakowania

Buvasodil Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania