Calcium C Cola

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Fenistil żel
Woda utleniona
Stoperan kapsułki
Calcium C
Aspirin Ultra Fast

Przechowywanie

Czy Calcium C Cola jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Suplement zawiera wapń w postaci laktoglukonianu wapnia i witaminę C. Zapotrzebowanie na wapń jest szczególnie duże w okresach dorastania. Rosnące kości potrzebują materiału budulcowego do rozwoju. Oprócz wapnia niezbędna jest także witamina C, która uczestniczy w syntezie kolagenu – białka strukturalnego kości, ścięgien, stawów. Odpowiednia podaż witamin i minerałów gwarantuje, że wzrost i rozwój będzie przebiegał właściwie.

Wapń, oprócz funkcji budulcowej, ma szereg innych kierunków działania. Razem z witaminą C uszczelnia naczynia krwionośne działając przeciwalergicznie, hamuje także uwalnianie histaminy i substancji wywołujących odczyn alergiczny. Wchodzi w skład błon komórkowych, warunkuje właściwe przewodnictwo nerwowe, zmniejsza wchłanianie tłuszczów, uczestniczy w procesie krzepnięcia krwi i skurczu mięśni.
Więcej informacji, patrz: SANOSVIT CALCIUM.

Witamina C jest znana z jej właściwości antyoksydacyjnych i immunostymulujących. Wspomaga organizm w przeziębieniu i grypie, a także, regularnie przyjmowana, skraca czas trwania przeziębień.
Więcej informacji, patrz: CeMAX, ESTER C.

Suplement łącząc działanie witaminy C i wapnia uzupełnia ich niedobory, działa przeciwalergicznie, wzmacnia odporność organizmu i układ kostny. Uelastycznia także naczynia krwionośne i hamuje krwawienia.

Uzupełnianie niedoborów wapnia i witaminy C, łagodzenie objawów alergicznych, poprawa stanu kości i naczyń krwionośnych, hamowanie drobnych krwawień, pomocniczo i zapobiegawczo w okresach ze zwiększoną zachorowalnością.
Nadwrażliwość lub uczulenie na którykolwiek ze składników suplementu. Hiperkalcemia (np. u chorych z nadczynnością przytarczyc, hiperwitaminozą D, nowotworem kości lub z przerzutami do kości), hiperkalciuria (zwiększone wydalanie wapnia z moczem).

  • zmniejszenie wchłaniania bifosfonianów (leczenie osteoporozy), antybiotyków z grupy fluorochinolonów i tetracyklin, lewotyroksyny, fenytoiny
  • diuretykami tiazydowymi – zwiększenie stężenia wapnia we krwi i ryzyko hiperkalcemii
  • środki zobojętniające zawierające magnez i aluminium zwiększają usuwanie wapnia z moczem
  • osłabienie działanie niektórych leków przeciwarytmicznych (werapamil, diltiazem, inne blokery kanałów wapniowych)
  • nasilenie działanie glikozydów nasercowych (pochodnych digoksyny i strofantyny) i innych leków nasercowych mogą powodować zaburzenia rytmu serca
  • nasilenie działanie antybiotyków sulfonamidowych
  • nasilenie działania doustnych leków przeciwzakrzepowych, niesteroidowych leków przeciwzapalnych
  • zmniejszenie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych (TLPD)
  • zwiększone wchłanianie żelaza z przewodu pokarmowego

Wchłanianie soli wapnia może być modyfikowane w zależności od pokarmu i innych leków:

  • zwiększają wchłanianie: zasadowy odczyn pokarmu (produkty zbożowe, szpinak, rabarbar, mleko i przetwory) witamina D, moczopędne leki tiazydowe, glikokortykosteroidy
  • zmniejszają wchłanianie: kwaśny odczyn pokarmu, pokarmy tłuste, fosforany

Stosować 2 tabletki 1x dziennie.
brak danych
1 tabletka zawiera: laktoglukonian wapnia: 1,55g (co odpowiada 200 mg wapnia), witamina C: 100 mg, substancje pomocnicze
Zachować przynajmniej 3h odstępu pomiędzy stosowaniem suplementu i leków, których wchłanianie jest modyfikowane przez sole wapnia (patrz: interakcje)
Działania niepożądane
Zwykle na skutek znacznego przedawkowania suplementu: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (wzdęcia, zaparcia, biegunki), hiperkalcemia objawiająca się brakiem łaknienia, zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi, osłabieniem mięśni, wielomoczem, uszkodzeniem nerek, nudności, bóle brzucha, wymioty, mogą pojawić się również bóle i zawroty głowy, zwiększone wydalanie moczu, a w skrajnych przypadkach biegunka i kamica nerkowa

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Calcium a alkohol

Calcium u osób starszych(65 lat i więcej)
Calcium dla dzieci(do 18 lat)
Calcium w ciąży
Calcium a karmienie piersią
Calcium a prowadzenie pojazdów
Calcium refundacja

Calcium cena i opakowania

Calcium Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Calcium C Cola uzyskał ocenę 4.2 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.2/5 (2 opinie pacjentów)



2 komentarze Calcium C Cola

  1. Anonim

    Jestem 19 letnią kobietą chorującą na niedobór wytaminy. Calcium C Cola dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 4 dni w dawce: 1 tabletek. Fajny miły smak. Spełnia swoja funkcję. Stosuje go profilaktycznie. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Calcium C Cola w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz
  2. Anonim

    Jestem 39 letnią kobietą chorującą na brak witamin. Calcium C Cola dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 1 tabletek. Tabletki te są do uzupełniania wapnia i witaminy C o dobrym smaku. Może być stosowany przez diabetyków. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Calcium C Cola w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania