Calcium dobesilate Hasco

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Calcium dobesilate Hasco jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat Calcium Dobesilate Hasco używany jest w celu poprawienia krążenia obwodowego. Dzięki zawartości soli wapniowej kwasu dobesylowego, lek wzmacnia naczynia włosowate, limfatyczne oraz żyły. Polecany jest w retinopatii cukrzycowej, hemoroidach i zakrzepowym zapaleniu żył; zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych, zwiększa ich wytrzymałość, usprawnia mikrokrążenie. W związku z hamowaniem agregacji płytek krwi, zapobiega udarom oraz zawałom.

Pomocniczo w retinopatii (uszko­dzeniu naczyń siatkówki oka), zwłaszcza w prze­biegu cukrzycy (mikroangiopatia cukrzycowa) i nadciśnienia tętniczego; żylaki kończyn dol­nych, zwłaszcza z towarzyszącymi bólami koń­czyn, zaburzeniami czucia (parestezjami), skur­czami mięśni; pomocniczo w żylakach odbytu, zapaleniu żył powierzchownych kończyn dol­nych, zespole pozakrzepowym, obrzękach po­chodzenia żylnego i limfatycznego (zastój chłonki); po operacjach okulistycznych, laryngologicz­nych, ginekologicznych.
Podwyższone stężenie wapnia we krwi (hiperkalcemia); ostrożnie w kamicy nerkowej. Niewydolność serca leczona glikozydami nasercowymi, np. digoksyną.
nie znaleziono
Przyjmować podczas posiłku. Mikroangiopatia iretinopatia: 2-3 razy na dobę po 250 mg przez 4-6 miesięcy; możliwe inne dawkowanie: przez pierwszy miesiąc – 3 razy na dobę po 500 mg; drugi miesiąc – 4 razy na dobę po 250 mg; od trzeciego miesiąca – 3 razy na do­bę po 250 mg. Choroby naczyń żylnych: przez pierwsze 7-21 dni – 3 razy na dobę po 250 mg, następnie 2 razy na dobę po 250 mg
nie znaleziono
1 tabl. zawiera 250 mg dobesylanu wapniowego.
Przy skłonności do żylaków kończyn dolnych i wówczas, gdy one występują, zaleca się także metody niefarmakologiczne: unikanie długiego stania, leżenie oraz siedzenie z uniesionymi kończynami dolnymi i unikanie nagrzewania kończyn dolnych. W celu złagodzenia objawów występujących w żylakach odbytu zalecane jest także przestrzeganie ogólnych zaleceń. Należą do nich: stosowanie ciepłych nasiadówek, wypoczynek w łóżku, którego nożna część jest uniesiona, spożywanie diety bogatej w błonnik, zawierającej świeże owoce i warzywa, picie dużej ilości płynów (ok. 8-10 szklanek na dobę), unikanie parcia na stolec i oddawanie stolca z nogami skrzyżowanymi po turecku.
Działania niepożądane
Lek może powodować nudności, zaparcia, bóle brzucha, bóle i zawroty głowy.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Calcium a alkohol

Calcium u osób starszych(65 lat i więcej)
Calcium dla dzieci(do 18 lat)
Calcium w ciąży
Calcium a karmienie piersią
Calcium a prowadzenie pojazdów
Calcium refundacja

Calcium cena i opakowania

Calcium Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)1 opinia o Calcium dobesilate Hasco

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania