Calcynovit 1250+D3

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Calcynovit 1250+D3 jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Zadaniem suplementu diety Calcynovit 1250+D3 jest dostarczanie do organizmu odpowiedniej ilości określonych składników mineralnych (wapń, cynk, magnez) oraz niezbędnej dla prawidłowego funkcjonowania organizmu substancji rozpuszczalnej w tłuszczach – witaminy D3. Suplement diety Calcynovit 1250+D3 wyprodukowany został z myślą o tych, którzy chcą zapewnić swoim kościom odpowiednią strukturę, gęstość oraz stopień mineralizacji.
Zawarty w suplemencie diety Calcynovit 1250+D3 wapń wymagany jest do utrzymania prawidłowej struktury układu kostnego oraz zębów. Obecność w suplemencie diety cynku wywiera korzystny wpływ na przebieg wszystkich reakcji chemicznych i związanych z nimi przemian energetycznych zachodzących na terenie organizmu. Stymulując naturalne mechanizmy obronne, cynk zawarty w suplemencie diety Calcynovit 1250+D3 wpływa jednocześnie na zdrowy wygląd skóry, włosów oraz paznokci.
Znajdujący się w suplemencie diety Calcynovit 1250+D3 magnez odpowiedzialny jest za prawidłowy przebieg aktywacji substancji rozpuszczalnej w tłuszczach – witaminy D3. Witamina ta odpowiedzialna jest za właściwą absorpcję wapnia oraz fosforu zawartego w produktach żywnościowych. Równocześnie jej obecność w organizmie wywiera korzystny wpływ na prawidłową regulację wapnia zawartego we krwi.

Suplement diety Calcynovit 1250+D3 polecany jest osobom, na co dzień zmagającym się z niedoborami wapnia w organizmie. Przeznaczony jest zarówno dla kobiet znajdujących się w okresie okołomenopauzalnym (zapobieganie objawom osteoporozy) jak i dla osób będących w okresie rekonwalescencji wynikającym z wcześniej przebytych złamań i urazów kości.
Osoby starsze wykazujące ograniczoną aktywność fizyczną, dzieci i młodzież będące w okresie fazy intensywnego wzrostu oraz osoby narażone na niedobory wapnia wynikające z nieprzestrzegania odpowiedniej diety bądź nałogowego palenia papierosów to kolejna grupa osób, którym dedykowany jest suplement diety Calcynovit 1250+D3.
Suplement diety Calcynovit 1250+D3 nie powinien być stosowany doraźnie, jeżeli występuje wrażliwość organizmu na substancję czynną bądź jakąkolwiek substancję pomocniczą występującą w suplemencie diety. Wykluczone jest przekraczanie zalecanej do spożycia dziennej dawki suplementu diety Calcynovit 1250+D3. Produkt w żadnym przypadku nie powinien być stosowany jako zamiennik prawidłowo zbilansowanej diety oraz zdrowego trybu życia. Suplement diety Calcynovit 1250+D3 należy przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscu suchym i niedostępnym dla dzieci.
Dotychczas nie wykryto powiązań pomiędzy suplementem diety Calcynovit 1250+D3, a produktami żywnościowymi oraz lekami.
Zalecana do spożycia dzienna dawka suplementu diety Calcynovit 1250+D3 określona została, jako jedna tabletka przyjmowana na dobę. Sugeruje się zażywanie tabletki w trakcie spożywania posiłku. Suplement diety Calcynovit 1250+D3 należy popić wodą.
Od 8,19 zł.
1 tabletka suplementu diety Calcynovit 1250+D3 zawiera: 500 mg wapnia (węglan wapnia – 1250 mg), 72,4 mg magnezu (tlenek magnezu – 120 mg), 7,5 mg cynku (tlenek cynku – 9,336 mg) oraz 5µg witaminy D3 (cholekalcyferol – 200 j.m.).

Calcynovit a alkohol

Calcynovit u osób starszych(65 lat i więcej)
Calcynovit dla dzieci(do 18 lat)
Calcynovit w ciąży
Calcynovit a karmienie piersią
Calcynovit a prowadzenie pojazdów
Calcynovit refundacja

Calcynovit cena i opakowania

Calcynovit Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Calcynovit 1250+D3 uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Calcynovit 1250+D3

 1. Anonim

  Jestem 26 letnią kobietą chorującą na brak magnezu i wapnia. Calcynovit 1250+D3 dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 10 dni w dawce: 1 tabletek. Kupiłam ten preparat, ponieważ brakowało mi w organiźmie wapnia i magnezu ale nie jestem z niego zadowolona ani trochę strzeże mówiąc, chociaż może coś się poprawi ale 10 dni biorę i rezultatu nie ma:(. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Calcynovit 1250+D3 w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania