Carbo activ

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Przeciwbiegunkowe, zapierające, wiążące gazy jelitowe, osłaniające śluzówkę przewodu pokarmowego.

Objawowe leczenie biegunki, wzdęć brzucha, nadmiernej fermentacji jelitowej, w owrzodzeniach jelit, pomocniczo w zapaleniu jelit, zatrucia niektórymi lekami (m.in. kwasem acetylosalicylowym, fenobarbitalem znanym jako „Luminal”, paracetamolem, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi) oraz solami metali ciężkich.
brak danych
Może hamować wchłanianie z przewodu pokarmowego wielu leków, dlatego powinien być zażywany minimum dwie godziny przed lub po zażyciu innych leków doustnych.
Indywidualne w zależności od wskazań i masy ciała u dzieci (zwykle jednorazowo 1 g na kg masy ciała dziecka); biegunka: 3-4 razy na dobę po 15-30 kapsułek; zatrucia pokarmowe: 3-4 razy na dobę po 4-6 kapsułek; zatrucia lekami lub innymi substancjami chemicznymi: jednorazowo po 10-50 kapsułek najlepiej w postaci wodnej zawiesiny, dawkę powtarzać wielokrotnie aż do zgłoszenia się do lekarza.
Cena do 5 zł.
Węgiel aktywowany. Kapsułki po 200 mg.
Tabletki należy przyjmować w postaci rozgryzionej lub rozdrobnionej (np. w postaci zawiesiny w wodzie). Po zastosowaniu dużych ilości leku występują zaparcia.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Carbo a alkohol

Carbo u osób starszych(65 lat i więcej)
Carbo dla dzieci(do 18 lat)
Carbo w ciąży
Carbo a karmienie piersią
Carbo a prowadzenie pojazdów
Carbo refundacja

Carbo cena i opakowania

Carbo Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania