Carbo Medicinalis

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to substancja o właściwościach adsorpcyjnych, wiąże wodę, gazy, toksyny bakteryjne, produkty gnilne, ksenobiotyki i związki toksyczne. Działa zapierająco, ochrania błonę śluzową jelit przed drażniącym działaniem składników pokarmowych.

Lek jest stosowany w nieżytach żołądkowo-jelitowych, biegunkach, wzdęciach, zatruciach lekami i substancjami toksycznymi.
Nie należy stosować leku u niemowląt.
brak danych
Indywidualne w zależności od wskazania i masy ciała u dzieci (zwykle jednorazowo po 1 g na kg masy ciała dziecka); biegunka: 3-4 razy na dobę po 15-30 kapsułek (lub po 10-13 tabletek); zatrucia pokarmowe: 3-4 razy na dobę po 4-6 kapsułek (lub po 3-4 tabletki); zatrucia lekami lub innymi substancjami chemicznymi: jednorazowo po 10- 50 kapsułek (lub po 10-42 tabletek) najlepiej w postaci wodnej zawiesiny, dawkę powtarzać wielokrotnie aż do zgłoszenia się do lekarza.
Cena od 5 do 10 zł.
20 tabletek, 1 tabletka zawiera 300 mg węgla aktywowanego.
Tabletki należy przed połknięciem pogryźć lub rozkruszyć i sporządzić z nich zawiesinę w pół szklanki wody. Tabletki należy chronić przed wilgocią.
Działania niepożądane
Może powodować zaburzenia wchłaniania innych leków z przewodu pokarmowego.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Carbo a alkohol

Carbo u osób starszych(65 lat i więcej)
Carbo dla dzieci(do 18 lat)
Carbo w ciąży
Carbo a karmienie piersią
Carbo a prowadzenie pojazdów
Carbo refundacja

Carbo cena i opakowania

Carbo Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Carbo Medicinalis uzyskał ocenę 4.8 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.8/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Carbo Medicinalis

 1. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na biegunka i wzdęcia. Carbo medicinalis dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 1 tabletek. Dobry podczas biegunki w wzdęć. Zawsze go stosuje i trzymam w domowej apteczce. Tani. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Carbo medicinalis w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 50 letnią kobietą chorującą na biegunki. Carbo medicinalis brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 1450 dni w dawce: 4 tabletek. Jest świetny na biegunki, znany od przedwojny, stosowała go moja babcia, stosuje i ja w przypadku biegunki,jedyna uwaga w przypadku biegunki należy spożyć przynajmniej 10 tabletek i wtedy działa. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Carbo medicinalis w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania