Cardiomin B6

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Polocard
Raphacholin C tabletki
Rutinoscorbin
Capivit A + E Forte System

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Cardiomin B6 jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Suplement diety Cardiomin B6 to produkt, którego zadaniem jest uzupełnianie codziennej diety w określone składniki mineralne takie jak wapń, magnez i potas.
Wapń, który odpowiedzialny jest za prawidłowe przenoszenie impulsów nerwowych, wpływa na poprawną kurczliwość mięśni. Magnez i potas występujące w suplemencie diety Cardiomin B6 biorą czynny udział w zachowaniu odpowiedniej równowagi wodno-elektrolitowej organizmu.
Suplementacja produktem Cardiomin B6 związana jest z zapobieganiem dolegliwościom sercowo-naczyniowym, odczuciom mrowienia kończyn górnych i dolnych oraz kurczom mięśni dotyczącym przemęczenia zarówno fizycznego jak i psychicznego. To produkt, który kompleksowo chroni układ sercowo-naczyniowy. Dzięki zawartości w swoim składzie dużej dawki jonów magnezu suplement diety Cardiomin B6 polecany jest szczególnie tym osobom, których codzienna dieta uboga jest w magnez.
Niedobory magnezu w organizmie wiążą się ze stresującym trybem życia oraz z nadmiernym spożywaniem płynów takich jak kawa oraz herbata. Deficyt składnika mineralnego, którym jest magnez odczuwany jest przede wszystkim poprzez nieregularne skurcze łydek, drgania powiek, nadmierną nerwowość czy też niewymiarową pracę serca.

Suplement diety Cardiomin B6 wyprodukowany został w celu uzupełniania codziennej diety w niedobory określonych składników mineralnych takich jak wapń, magnez i potas. Doraźna suplementacja produktem Cardiomin B6 stosowana jest zarówno przy objawowym leczeniu nadciśnienia tętniczego jak i przy farmakologicznym wspomaganiu leczenia nadciśnienia tętniczego (skurcze, drętwienie mięśni, nadmierna nerwowość, zwiększona podatność na stres).
Suplement diety Cardiomin B6 nie powinien być stosowany doraźnie, jeżeli występuje wrażliwość organizmu na substancję czynną bądź jakąkolwiek substancje pomocniczą występującą w składzie suplementu diety. W przypadku występowania schorzeń takich jak hiperkalcemia, hipermagnezemia oraz hiperkaliemia jednoznacznie wyklucza się stosowanie suplementu diety Cardiomin B6.
Suplementacja preparatem może powodować sporadyczne zaburzenia żołądkowo-jelitowe.
Wykluczone jest przekraczanie zalecanej do spożycia dziennej dawki suplementu diety Cardiomin B6. Produkt w żadnym przypadku nie powinien być stosowany, jako zamiennik prawidłowo zbilansowanej diety oraz zdrowego trybu życia.
Suplement diety Cardiomin B6 należy przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscu suchym, pozbawionym światła oraz niedostępnym dla dzieci.
Dotychczas nie wykryto powiązań pomiędzy suplementem diety Cardiomin B6 a produktami żywnościowymi oraz lekami.
Zalecana do spożycia dzienna dawka suplementu diety Cardiomin B6 określona została, jako 2 tabletki przyjmowane na dobę. Sugeruje się zażywanie tabletek kolejno po jednej rano i jednej wieczorem w trakcie spożywania posiłku. Tabletki należy popić wodą.
Od 17,89 zł.
1 tabletka suplementu diety Cardiomin B6 w swoim składzie zawiera: wapń (250 mg), potas (150 mg), magnez (125 mg), witaminę B6 (2mg) a także substancje pomocnicze tj. celuloza, karboksymetyloceluloza, poliwinylopirolidon, dwutlenek krzemu, stearynian magnezu oraz dwutlenek tytanu.
Kuracja suplementem diety Cardiomin B6 powinna być prowadzona pod kontrolą lekarza jeżeli zaobserwowano u pacjenta niewydolność nerek. Osoby przyjmujące leki nasercowe, moczopędne bądź też antybiotyki tetracyklinowe przed zastosowaniem suplementu diety Cardiomin B6 niezwłocznie powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Cardiomin a alkohol

Cardiomin u osób starszych(65 lat i więcej)
Cardiomin dla dzieci(do 18 lat)
Cardiomin w ciąży
Cardiomin a karmienie piersią
Cardiomin a prowadzenie pojazdów
Cardiomin refundacja

Cardiomin cena i opakowania

Cardiomin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Cardiomin B6 uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Cardiomin B6

 1. Anonim

  Jestem 31 letnim mężczyzną chorującym na nadciśnienie tętnicze. Cardiomin B6 brałem podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 28 dni w dawce: 1 tabletek. Lek nawet tani i dość skuteczny mi pomaga ale ja mam nie duże problemy z nadciśnieniem ale dla osób w zaawansowanym stopniu radzę kupić coś bardziej lepszego raczej. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Cardiomin B6 w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania