Caverject

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Normalizuje zaburzenia wzwodu prącia(powoduje rozkurcz mięśni gładkich ciał jamistych prącia).Jest syntetyczną prostaglandyną E1 , która wykazuje działanie rozszerzające naczynia krwionośne, hamujące agregację płytek krwi, wydzielanie żołądkowe, a także działa pobudzająco na skurcze mięśni gładkich jelit i macicy. Alprostadil stosowany jest w leczeniu zaburzeń erekcji, dzięki jego działaniu na mięśnie gładkie ciał jamistych prącia.

Leczenie zaburzeń erekcji na tle neurogennym, naczyniowym, psychogennym lub o mieszanej etiologii. Diagnostyka zaburzeń erekcji.
Choroby usposabiające do przewlekłych erekcji (anemia sierpowatokrwinkowa, szpiczak mnogi, białaczka), zniekształcenia prącia (skrzywienie, zwłóknienie ciał jamistych, choroba Peyroniego).
Z lekami przeciwzakrzepowymi (pochodne kumaryny, cefamandol, cefoperazon, cefotetan, heparyna, latamoksef, inhibitory agregacji trombocytów, leki trombolityczne) zwiększone ryzyko krwawień. Z alfa- sympatykomimetykami(metaraminol, epinefryna, fenylefryna) zmniejszenie działania alprostadylu rozszerzającego naczynia. Z innymi lekami rozszerzającymi naczynia może wystąpić zmniejszenie ciśnienia tętniczego.
Ściśle indywidualne – wstrzyknięcia bezpośrednio do ciał jamistych prącia. Lek należy podawać bezpośrednio do ciał jamistych prącia – pierwsze iniekcje powinny być przeprowadzane w gabinecie lekarskim; dawkę ustala lekarz, poczynając od najmniejszej (zazwyczaj 2,5 – 5 mcg). Lek może być stosowany nie częściej niż 3 razy w tygodniu, z zachowaniem 24-godzinnej przerwy pomiędzy podaniem kolejnych dawek; jest przeznaczony do stosowania doraźnego i nie powinien być podawany przewlekle.
0,01 mg (10 mcg czyli mikrogramów) +1 ampułkostrzykawka, cena od 50 do 100 zł; 0,02 mg (20 mcg czyli mikrogramów) + ampułkostrzykawka, cena od 100 do 200 zł.
Caverject™ – (Pharmacia): fiol. 10 µg i 20 µg (subst. sucha) + ampułkostrzykawka 1 mL rozpuszczalnika, do przygotowania roztworu do wstrzyknięć. W.  Do stosowania w urologii. Substancja aktywna: Alprostadyl(alprostadil).
W przypadku podawania do ciał jamistych prącia mogą wystąpić: ból prącia, krwiak w miejscu wstrzyknięcia, przedłużone erekcje, objawy miejscowe (wybroczyna, wysypka, obrzęk, zwłóknienie prącia). U chorych otrzymujących leki przeciwzakrzepowe, takie jak warfaryna lub heparyna, może wystąpić krwawienie z miejsca wstrzyknięcia.
UWAGI: samodzielne wstrzyknięcia mogą być wykonywane przez pacjenta po przeszkoleniu. Wzwód występuje w 5-20 minut po podaniu; nie powinien utrzymywać się powyżej 60 minut. Roztwór przygotowany do podania zachowuje trwałość przez 7 dni w przypadku przechowywania w temp. 2-8°C

Dowiedz się więcej o składzie: .

Caverject a alkohol

Caverject u osób starszych(65 lat i więcej)
Caverject dla dzieci(do 18 lat)
Caverject w ciąży
Caverject a karmienie piersią
Caverject a prowadzenie pojazdów
Caverject refundacja

Caverject cena i opakowania

Caverject Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Caverject uzyskał ocenę 2.3 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.3/5 (1 opinia pacjentów)2 komentarze Caverject

 1. Anna i Michał

  Wstrzyknęliśmy 10 mg, po całkowitej resekcji pęcherza. Zero reakcji 🙁 Nie polecamy.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania