Cefalgin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Acard
No-Spa tabletki
Raphacholin C tabletki
Saridon
Solpadeine

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Cefalgin bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek złożony (propyfenazon, paracetamol i kofeina) o skojarzonym działaniu przeciwgorączkowym, wyraźnym przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Kofeina przyspiesza i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.Przeznaczony do stosowania w stanach gorączkowych towarzyszącym infekcjom bakteryjnym i wirusowym (grypa, przeziębienia, zapalenie gardła, infekcje dróg oddechowych itp.) oraz do zwalczania bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawów, gardła, uszu, bolesne miesiączkowanie i inne).

Bóle o lekkim i średnim nasileniu (bóle głowy, mięśni, kręgosłupa, zębów), nerwobóle, gorączka.
Patrz ACENOL. Zaburzenia rytmu serca, dusznica bolesna, nadciśnienie tętnicze, marskość wątroby, jaskra, zespół lękowy, hypertyreoza. Nie stosować u dzieci poniżej 13. roku życia.
Preparat nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych. Stosowany z lekami hamującymi rozkład paracetamolu w wątrobie (np. niektóre leki nasenne, leki przeciwpadaczkowe) zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Inhibitory MAO nasilają działanie leku. Patrz również: ANTYGRYPIN oraz ACENOL.
Przyjmować po posiłku. Dorośli: doraźnie: 1 tabletka; lub do 3 razy na dobę po 1-2 tabletki. Dzieci powyżej 6. roku życia: do 3 razy na dobę po pół do 1 tabletki.
Cena do 5 zł.
10 tab., 1 tabl zawiera 250 mg paracetamolu, 150 mg propyfenazonu, 50 mg kofeiny.
Uwaga! Nie podawać leku dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanego dawkowania. Dodatek kofeiny usuwa uczucie zmęczenia, pobudza wydzielanie soku żołądkowego, powoduje przy tym przyspieszenie czynności serca i niewielki wzrost ciśnienia krwi, działa moczopędnie. W razie wystąpienia poważnych działań niepożądanych, jak zażółcenie skóry i białkówek oczu, złe samopoczucie, gorączka, dreszcze, owrzodzenie gardła, należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Działania niepożądane
Zaburzenia hematologiczne, uszkodzenie nerek, wątroby, drażliwość, reakcje uczuleniowe (zapalenie skóry, pokrzywka, rum zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Alkohol zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych.

Dowiedz się więcej o składzie: , , .

Cefalgin a alkohol

Cefalgin u osób starszych(65 lat i więcej)
Cefalgin dla dzieci(do 18 lat)
Cefalgin w ciąży
Cefalgin a karmienie piersią
Cefalgin a prowadzenie pojazdów
Cefalgin a grejpfrut
Cefalgin a doping
Cefalgin refundacja

Cefalgin cena i opakowania

Cefalgin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Cefalgin uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (1 opinia pacjentów)



1 opinia o Cefalgin

  1. Anonim

    Jestem 43 letnim mężczyzną chorującym na różnego rodzaju bóle. Cefalgin dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 182 dni w dawce: 1 tabletek. Dobry na różne rodzaje bólu. Nie stosować przy niewydolności nerek lub wątroby. Z ciekawostek: ma w sobie kofeinę więc się nie uzależnij;]. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Cefalgin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania