Ceftriaxon-MIP

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Ceftriaxon-MIP jest antybiotykiem podawanym wyłącznie na wyraźne zalecenie lekarza. Przyjmowanie leku odbywa się pod postacią wstrzykiwania (dożylnie lub domięśniowo) przygotowanego roztworu. Substancja czynna leku – ceftiaxon – działa bakteriobójczo, toteż najczęściej jest stosowany przy infekcjach okołooperacyjnych. Podaje się go także osobom z zakażeniami, chorobami zakaźnymi oraz pasożytniczymi. Ceftriaxon hamuje syntezę ścianek komórkowych bakterii, co w praktyce oznacza, że nie mogą się one namnażać a infekcja zostaje zatrzymana. Substancja ta jest w stanie przeniknąć do większości tkanek oraz płynów ustrojowych, nawet płynu mózgowo-rdzeniowego.

Lek jest przeznaczony do zapobiegania zakażeniom okołooperacyjnym. Stosuje się go również w leczeniu zakażeń w okolicach jamy brzusznej, zakażeń dróg moczowych oraz zapalenia: opon mózgowo-rdzeniowych, dolnych dróg oddechowych, skóry, tkanek miękkich, kości i stawów. Używany jest także w leczeniu niepowikłanej rzeżączki i posocznicy.
Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na cefalosporyny, penicyliny i inne antybiotyki β-laktamowe. Nie jest wskazany dla osób z chorobami wątroby i nerek oraz dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie można stosować go domięśniowo u dzieci poniżej drugiego roku życia.  
 Ceftriaxon-MIP wchodzi w interakcje z antybiotykami aminoglikozydowymi oraz lekami moczopędnymi. Nie należy ich łączyć. O wszystkich przyjmowanych lekach należy poinformować lekarza. 
Lek jest przyjmowany dożylnie lub domięśniowo raz na dobę. Dawkę oraz okres kuracji ustala lekarz.
Lek na receptę, nierefundowany.
Jedna fiolka zawiera 1g ceftriaksonu.
Ceftriaxon-MIP jest niewskazany dla noworodków z kwasicą, hiperbilirubinemią lub hipoalbuminemią oraz dla wcześniaków.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Ceftriaxon-MIP a alkohol

Ceftriaxon-MIP u osób starszych(65 lat i więcej)
Ceftriaxon-MIP dla dzieci(do 18 lat)
Ceftriaxon-MIP w ciąży
Ceftriaxon-MIP a karmienie piersią
Ceftriaxon-MIP a prowadzenie pojazdów
Ceftriaxon-MIP refundacja

Ceftriaxon-MIP cena i opakowania

Ceftriaxon-MIP Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Ceftriaxon-MIP uzyskał ocenę 3.5 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.5/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Ceftriaxon-MIP

 1. Anonim

  Jestem 33 letnią kobietą chorującą na borelioza. Ceftriaxon-MIP brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 155 dni w dawce: 2 mg(miligram). Polecam zdecydowanie bardzo szybko odczułam poprawę pierwszy tydzień to był ciężki,skutki uboczne no cóż, można się z tym pogodzić najważniejsze żeby nie było powrotu choroby, bo dużo słyszałam o nieskutecznie dobranych lekarstwach na boreliozę. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Ceftriaxon-MIP w mojej opinii sprawia problemy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Syn chorego

  Uwaga. Moj tata mial bardzo dotkliwe skutki uboczne. Lekarze sie dziwili, ale musieli przerwec leczenie…. a potem leczyc skutki uboczne. Stosowac ostroznie i jesli wystapia jakies dzialania niepozadane natychmiast kontaktowac sie z lekarzami.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania