Ceroxim

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to antybiotyk z grupy cefalosporyn o względnie szerokim zakresie działania bakteriobójczego. W ostatnich latach wiele szczepów bakteryjnych uodporniło się na cefuroksym, co wiąże się ze zmniejszeniem skuteczności terapii.

Może być stosowany w leczeniu zakażeń górnych i dolnych dróg oddechowych (zapaleniach migdałków podniebiennych, gardła, oskrzeli i płuc), zapaleniu ucha środkowego, dróg moczowych, kości, skóry i tkanek miękkich.
Nadwrażliwość na antybiotyki z grupy cefalosporyn. W przypadku uczulenia na penicyliny, u chorych z niewydolnością nerek, przewlekłymi chorobami przewodu pokarmowego lub leczonych lekami moczopędnymi należy zachować szczególną ostro­żność, gdyż ryzyko działań niepożądanych jest u nich większe. Cefuroksym może być stosowany u małych dzieci, a nawet niemowląt, jednak ze względu na postać leku (tabletki) preparat nie jest wskazany do stosowania u dzieci poniżej 5 rż.
W każdym przypadku stosowania innych leków należy zasięgnąć opinii lekarza, czy można je przyjmować razem.
Ściśle według wskazań lekarza. Kapsułki połykać w całości, obficie popijając wodą.
Lek refundowany, sprawdź cenę poniżej.
Cefuroksym może powodować fałszywie dodatnie wyniki oznaczeń glukozy w moczu. Aby osiągnąć pełną skuteczność leczenia, konieczne jest stosowanie leku przez okres zalecony przez lekarza, nawet jeśli dolegliwości ustąpią już po kilku dawkach leku. W przypadku wystąpienia takich objawów, jak owrzodzenie gardła lub języka, wysoka gorączka, biegunka, należy przerwać przyj­mowanie preparatu i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Działania niepożądane
Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, biegunki, rzadziej zaburzenia smaku, wzdęcia, odbijania, uczucie pełności w nadbrzuszu), skórne odczyny uczuleniowe (zaczerwienienie i świąd skóry, wysypki, pokrzywki). Może również powodować bóle i zawroty głowy, żółtaczkę (zażółcenie skóry i białkówek oczu, złe samopoczucie, uczucie pełności w nadbrzuszu), a w wyjątkowych przypadkach zakażenie jamy ustnej bądź całego przewodu pokarmowego drożdżakami lub bakteriami opornymi na lek (co charakteryzuje się owrzodzeniem języka i jamy ustnej, biegunką, gorączką, złym samopoczuciem).

Dowiedz się więcej o składzie: .

Ceroxim a alkohol

Ceroxim u osób starszych(65 lat i więcej)
Ceroxim dla dzieci(do 18 lat)
Ceroxim w ciąży
Ceroxim a karmienie piersią
Ceroxim a prowadzenie pojazdów
Ceroxim a antykoncepcja
Ceroxim refundacja

Ceroxim cena i opakowania

Ceroxim Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)1 opinia o Ceroxim

  1. B.Lipińska

    CEROXIM poskutkował błyskawicznie po zażyciu 20 tabletek – brak wzrostu bakterii E coli.Przed leczeniem było E-coli 10^6. Choruję od 20 lat i tylko dwukrotnie dotychczasowe leki zadziałały na tę bakterię
    – po czym wracała mimo stosowania kilkukrotnie przez 3 m-ce szczepionki

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania