Chinoksyzol

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to preparat złożony w postaci tabletek, które rozpuszcza się w wodzie i w ten sposób przygotowuje płyn do stosowania zewnętrznego na błony śluzowe i skórę. Zawiera kwas borowy o wątpliwym działaniu odkażającym i słabym działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Drugim składnikiem jest siarczan 8-hydroksychinoliny, wykazujący właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Jest przeznaczony do leczenia miejscowych stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej, gardła i skóry z możliwością nadkażenia. Obecnie nie ma raczej uzasadnienia do stosowania kwasu borowego.

Do odkażania ran, skóry, stany zapalne jamy ustnej i gardła.
Nadwrażliwość na lek. Nie należy go także stosować na otwarte, sączące oraz rozległe rany. Nie wolno go stosować u dzieci do 12 rż., ponieważ wchłania się z powierzchni skóry i błon śluzowych i grozi powikłaniami ogólnoustrojowymi. Ostrożność jest zalecana u starszych dzieci.
nie znaleziono
Tabletkę należy rozpuścić w szklance ciepłej wody – powstaje wówczas roztwór do płukania gardła. Można też przygotowywać roztwory do dezynfekcji rąk i skóry. Płukanie gardła: kilka razy na dobę płukać po rozpuszczeniu 1 tabletki w szklance ciepłej wody; zewnętrznie: do odkażania ran i skóry.
10 tabletek, 1 tabletka zawiera 200 mg siarczanu hydroksychinoliny i 40 mg kwasu borowego.
Działania niepożądane
Kwas borowy, jeśli się wchłonie (wchłania się ze skóry nieuszkodzonej u dzieci, a u dorosłych ze skóry uszkodzonej, błon śluzowych i przewodu pokarmowego), powoduje objawy ostrego lub przewlekłego zatrucia i gromadzi się w organizmie. Do objawów zatrucia ostrego należą: wymioty, biegunka, ból brzucha, zmiany rumieniowe na skórze i błonach śluzowych z następującym potem złuszczaniem oraz senność. Mogą wystąpić drgawki i gorączka. Rzadko występuje zażółcenie oczu i skóry oraz zaburzenia oddawania moczu. Przewlekłe zatrucie charakteryzuje się jadłowstrętem, dolegliwościami żołądkowymi, zaburzeniami orientacji i inteligencji, stanami zapalnymi skóry, łysie­niem, a nawet drgawkami.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Chinoksyzol a alkohol

Chinoksyzol u osób starszych(65 lat i więcej)
Chinoksyzol dla dzieci(do 18 lat)
Chinoksyzol w ciąży
Chinoksyzol a karmienie piersią
Chinoksyzol a prowadzenie pojazdów
Chinoksyzol refundacja

Chinoksyzol cena i opakowania

Chinoksyzol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Chinoksyzol uzyskał ocenę 4.8 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.8/5 (2 opinie pacjentów)4 komentarze Chinoksyzol

 1. Magiczną tabletka

  Jeszcze w 2019 był dostępny w Niemczech. Niestety i tu został wycofany z obrotu aptecznego. Właśnie przed chwilą odłamalem kawek tabletki na magiczną miksturę. Zostało mi jeszcze półtora na czarną godzinę. W porę użyty roztwór, robi cuda. Szkoda

  Odpowiedz
 2. Greg

  Był doskonałym lękiem na anginę , jedynym który w błyskawicznym tempie przywracał gardło do porządku . Niestety był , bo już go nie produkują

  Odpowiedz
 3. awin2

  Był wspaniałym lekiem, ale niestety BYŁ. Od 2004 spółdzielnia Galena go nie produkuje ponieważ od wejścia do Unii jego składnik znajdował się na liście leków zakazanych w Unii i nie ma żadnego zamiennika, jedynie można zastąpić płukankami z Lugolu, ale to już nie to samo.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Lucjan Wodecki Wodzislaw sl.

  Chinoksyzol jest wspanialym lekiem do plukania gardla tylko on mi pomaga nie zaden gargarin chinoksyzol jest super””

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania