Chlorprothixen Zentiva

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Działanie silne przeciwwymiotne; słabsze przeciwpsychotyczne, przeciwlękowe i uspokajające; także przeciwuczuleniowe i rozkurczowe – lek z grupy neuroleptyków. (Definicje: psychozy, halucynacji, omamów, autyzmu – patrz FENACTIL).

Nudności i wymioty różnego pochodzenia (m.in. pooperacyjne oraz występujące w związku z chemioterapią nowotworów); zawroty głowy w chorobie Meniere’a, innych chorobach błędnika, stanach pourazowych i pooperacyjnych; migrena. Schizofrenia; psychozy alkoholowe. Oprócz tego czasami bywa stosowany w leczeniu niepokoju i bezsenności u osób w starszym wieku, w zaburzeniach zachowania u dzieci, jako lek wspomagający w leczeniu bólów po półpaścu.
Padaczka; choroba Parkinsona; jaskra z wąskim kątem przesączania; miastenia; przerost gruczołu krokowego; niedoczynność tarczycy; ciężka niewydolność nerek lub wątroby; chorobach układu krążenia, astma oskrzelowa o ciężkim przebiegu. Ostrożnie w zaburzeniach rytmu serca i w niskim ciśnieniu tętniczym. Nie stosować w wymiotach o nieustalonej przyczynie.
Prochlorperazyna nasila działanie leków hamujących ośrodkowy układ nerwowy (nasennych, uspokajających, alkoholu), doksazosyny (doxazosine), prazosyny (prazosin), a osłabia działanie klonidyny (clonidine), lewodopv (levodopa). Leki neutralizujące (stosowane w chorobie wrzodowej) zmniejszają jego wchłanianie, propranolol i leki antydepresyjne zwiększają stężenie leku w surowicy, co może nasilić jego działanie i spowodować wystąpienie działań niepożądanych.
Ściśle według wskazań lekarza. Nie powinno się przerywać przyjmowania leku bez konsultacji z lekarzem. Przeciwwymiotnie: 1-3 razy na dobę po 10 mg; zawroty głowy, choroba Meniere’a: 3 razy na dobę po 5-10 mg. Dawki prochlorperazyny stosowane w psychiatrii są zazwyczaj znacznie wyższe (do 200 i więcej mg na dobę).
cena do 5 zł.
prochlorperazyna
Stosowanie leku może zaburzać wyniki testów ciążowych. Ostrożnie prowadzić pojazdy mechaniczne i obsługiwać maszyny będące w ruchu, ponieważ lek powoduje zawroty głowy i senność. Lek zwiększa wrażliwość na światło słoneczne, dlatego należy unikać przebywania na pełnym słońcu, opalania.
Działania niepożądane
Zaburzenia ostrości widzenia, zaparcia, suchość w jamie ustnej, zawroty głowy i senność (szczególnie na początku kuracji), spadki ciśnienia krwi przy wstawaniu z pozycji leżącej (może to objawić się omdleniami, zawrotami głowy). Rzadziej może się pojawić nieregularne lub szybkie bicie serca, utrudnione oddawanie moczu, uczucie sztywności kończyn górnych i dolnych, trudności w chodzeniu, zaburzenia świadomości, drgawki, zaburzenia miesiączkowania, zażółcenie skóry, ból gardła i gorączka.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Chlorprothixen a alkohol

Chlorprothixen u osób starszych(65 lat i więcej)
Chlorprothixen dla dzieci(do 18 lat)
Chlorprothixen w ciąży
Chlorprothixen a karmienie piersią
Chlorprothixen a prowadzenie pojazdów
Chlorprothixen refundacja

Chlorprothixen cena i opakowania

Chlorprothixen Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Chlorprothixen Zentiva uzyskał ocenę 4.8 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.8/5 (2 opinie pacjentów)1 opinia o Chlorprothixen Zentiva

 1. michał

  Lek skuteczny, ale dość długo utrzymuje się po nim senność. Poza tym działa mocno zapierająco. Cena jest naprawdę atrakcyjna.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania