Choligrip NA NOC

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Działanie leku i ulotka

Choligrip NA NOC to preparat trójskładnikowy, stosowany w przeziębieniu i grypie, który zwalcza objawy choroby utrudniające sen. Paracetamol to substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania paracetamolu nie został jeszcze dokładnie poznany. Przyjmuje się, że blokuje on ośrodkowo enzym cyklooksygenazę kwasu arachidonowego, czego konsekwencją jest zahamowanie syntezy prostaglandyn. Prowadzi to do zmniejszenia wrażliwości receptorów bólowych na działanie serotoniny i kinin oraz podwyższenia progu bólowego.
Prometazyna to lek przeciwhistaminowy I generacji. Odwracalnie blokuje receptor H-1, przez co znosi działanie histaminy (substancji występującej w organizmie o działaniu prozapalnym). Działa także antycholinergicznie. Ogranicza reakcje alergicznie, zmniejsza katar i działa uspokajająco.
Dekstrometorfan tłumi odruch kaszlu poprzez pobudzenie receptorów σ1 w ośrodku kaszlu, znajdującym się w rdzeniu przedłużonym. Stosowany jest w przypadku suchego, drażniącego kaszlu. Może zwiększać wyrzut histaminy, jednakże dodatek prometazyny ogranicza to działanie.

Lek Choligrip NA NOC stosowany jest w leczeniu objawów występujących w przeziębieniu i grypie, takich jak ból głowy, ból gardła, inne dolegliwości bólowe, gorączka, suchy i drażniący kaszel, a także katar. Przeznaczony jest do stosowania przed snem, aby zmniejszyć wyżej wymienione objawy, utrudniające prawidłowy sen podczas choroby.
Leku Choligrip NA NOC nie stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwościna paracetamol, dekstrometorfan, prometazynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku; u pacjentów z niewydolnością nerek lub wątroby, niewydolnością oddechową lub gdy istnieją okoliczności stwarzające ryzyko jej wystąpienia (przewlekła choroba obturacyjna dróg oddechowych lub zapalenie płuc, atak astmy lub zaostrzenie astmy). Przeciwwskazane jest przyjmowanie leku Choligrip NA NOC i pacjentów przyjmujących inhibitory MAO, a także w okresie 2 tyg. po ich ostatnim zastosowaniu. Produktu nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią ze względu na zawartość etanolu.
Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania następujących leków, gdyż mogą one wchodzić w interakcje z Choligrip NA NOC: metoklopramid, domperidon (stosowanych przeciw nudnościom i wymiotom, gdyż mogą przyśpieszać wchłanianie preparatu Choligrip); cholestyraminy; leków przeciwzakrzepowych (np. warfaryny) w razie konieczności długotrwałego stosowania leku przeciwbólowego (ze względu na ryzyko zaburzeń krzepnięcia); leków nasennych, uspokajających, przeciwpsychotycznych i anksjolitycznych (Choligrip NA NOC może potęgować ich uspokajające działanie); leków przeciwpadaczkowych, barbituranów, ryfampicyny (równoczesne stosowanie z lekiem Choligrip może zwiększać ryzyko uszkodzenia wątroby); leków przeciwdepresyjnych, takich jak inhibitory MAO, inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne) (ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego, zaburzeń psychicznych, nadciśnienia tętniczego, drgawek klonicznych, obfitego pocenia się, dreszczy); niesteroidowych leków przeciwzapalnych, np. takich jak ibuprofen, aspiryna (łączne stosowanie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek); leków stosowanych w arytmii np. chinidyny, amiodaronu (mogą zwiększać stężenie dekstrometorfanu we krwi i ryzyko działań niepożądanych); leków takich jak atropina i innych leków antycholinergicznych, gdyż Choligrip NA NOC może potęgować ich działanie.
Stosuje się 20 ml syropu doustnie (załączona miarka napełniona do zaznaczonego poziomu 20 ml lub 4 łyżeczki po 5 ml) 1 raz na dobę, bezpośrednio przed snem.Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, produktu leczniczego nie należy stosować dłużej niż 3 dni.
ok. 13 zł za 100ml, 16zł za 160ml
20ml syropu zawiera: 1000mg paracetamolu, 20mg chlorowodorku prometazyny, 15mg bromowodorku dekstrometorfanu

Lek Choligrip NA NOC zawiera paracetamol, który jest składnikiem wielu leków złożonych. Aby uniknąć przedawkowania należy sprawdzić, czy inne przyjmowane leki(np. Gripex, Fervex, Coldrex, Febrisan) nie zawierają tej substancji.
Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby podczas stosowania paracetamolu istnieje u osób regularnie pijących alkohol, a także głodzonych.
Choligrip NA NOC zawiera etanol.

Choligrip a alkohol

Choligrip u osób starszych(65 lat i więcej)
Choligrip dla dzieci(do 18 lat)
Choligrip w ciąży
Choligrip a karmienie piersią
Choligrip a prowadzenie pojazdów
Choligrip refundacja

Choligrip cena i opakowania

Choligrip Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)



1 opinia o Choligrip NA NOC

  1. Najemnik

    Dlaczego coś co było najlepsze w postawieniu na nogi przez jedną dobę znika z sprzedaży….konkurencja się zesrała?

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania