Polecane leki i suplementy na: alergen

Ahist

Ahist zawiera jako substancję czynną lewocetyryzynę -lek przeciwalergiczny. Znalazł zastosowanie w leczeniu objawów związanych z chorobami alergicznymi: pokrzywka, katar sienny, przewlekły katar.

Clarinase

Preparat przeciwalergiczny o skojarzonym działaniu składników.

Nossin

Nossin to lek przeciwhistaminowy, stosowany w łagodzeniu objawów reakcji alergicznych.

Zdrovit Alercal Calcium+Kwercetyna

Zdrovit alercal Calcium+Kwercetyna to suplement diety zawierający wapń oraz kwercetynę. Wapń jest jednym z podstawowych składników mineralnych organizmu, który współtworzy tkankę kostną.

Nosaller

Nosaller to nowa formuła aktywna, integrująca swoje działanie z systemem obronnym organizmu. Tworzy w ten sposób blokadę dla alergenów dostających się do organizmu przez nos.

Staloral

Staloral to preparat przeznaczony do immunoterapii swoistej. Zawiera wyciągi alergenowe pochodzenia roślinnego oraz wyciąg alergenowy roztoczy kurzu domowego.

Sinulargen

Sinulargen to suplement diety polecany osobom dorosłym ze skłonnością do nadmiernej reakcji alergicznej na czynniki drażniące takie jak pyłki, kurz, roztocza czy detergenty.

Rotadin

Preparat Rotadin zawiera jako substancję czynną loratadynę. Jej aktywny metabolit - dezloratadyna - jest lekiem antyhistaminowym (blokuje receptory histaminowe H1), wskutek czego działa przeciwalergicznie, niwelując objawy takie jak: katar, zaczerwienienie spojówek, załzawienie oczu, kichanie.

Xolair

Substancją czynną leku Xolair jest omalizumab, będący przeciwciałem monoklonalnym. Jest to typ białka, które rozpoznaje w organizmie określone struktury i wiąże się z nimi.  Omalizumab został zaprojektowany w taki sposób, aby wiązał się z wolnymi IgE i usuwał je z krwi. IgE są wytwarzane w dużych ilościach u osób cierpiących na alergie. Wyzwalają one reakcję […]

Votrezin

Votrezin to lek którego substancją czynna jest lewocetyryzyna. Lewocetyryzyna wykazuje działanie przeciwhistaminowe, blokując receptory wiążące histaminę.

Avamys

Avamys to lek zawierający jako substancję czynną flutikazon, będący glikokortykosteroidem. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe, immunosupresyjne oraz zwężające naczynia.

Alerbon

Alerbon to suplement diety zalecany osobom cierpiącym na alergię m.in. na pyłki drzew, traw i roztoczy kurzu, w celu łagodzenia objawów. W przypadku alergii pokarmowej, wspomaga prawidłowy proces trawienia.  

Rhinophenazol

Jest to preparat złożony zmniejszający objawy alergicznego nieżytu nosa (kataru alergicznego); zmniejsza wyciek i uczucie blokady nosa.

Flixonase

Jest to kortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym. Na pełne działanie lecznicze leku trzeba czekać 1-3 tygodnie.

Fanipos Flix

Bardzo silne miejscowe przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i przeciwuczuleniowe na błonę śluzową nosa – lek z grupy glikokortykosteroidów.

Xyzal tabletki

Silne i długotrwałe (działa 24 godz.) przeciwuczuleniowe – lek przeciwhi­staminowy II generacji, pochodna cetyryzy­ny.

Flonidan Control

Szybkie (początek działania po 30 min), długotrwałe (24 godz.) i silne przeciwuczuleniowe – lek przeciwhistaminowy II generacji.