Polecane leki i suplementy na: alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa

Lirra Gem

Lirra Gem jest lekiem przeciwalergicznym i przeciwhistaminowym, którego substancją czynną jest lewocetyryzyna, mająca dwukrotnie silniejsze działanie od cetyryzyny. Cetyryzyna jest lustrzanym odbiciem lewocytyryzyny.

Deslodyna

Lek zawierający desloratadynę – substancję przeciwalergiczną blokującą działanie histaminy. Występuje w postaci roztworu doustnego i tabletek.

Pronasal

Jest to syntetyczny lek kortykosteroidowy stosowany w postaci inhalacji donosowych.

Fanipos

Propionian flutikazonu (w postaci aerozolu do nosa) jest hormonem sterydowym o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i przeciwświądowym.

Dynid

Dynid to preparat zawierający jako substancję czynną desloratadynę, lek przeciwhistaminowy. Lek łagodzi objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa takie jak: kichanie, swędzenie, łzawienie oczu.

Ahist

Ahist zawiera jako substancję czynną lewocetyryzynę -lek przeciwalergiczny. Znalazł zastosowanie w leczeniu objawów związanych z chorobami alergicznymi: pokrzywka, katar sienny, przewlekły katar.

Zyrtec D

>Jest to preparat o działaniu przeciwhistaminowym i obkurczającym naczynia krwionośne, stosowany głównie w celu zmniejszenia objawów chorób alergicznych dróg oddechowych, a zwłaszcza wycieku i uczucia blokady nosa w alergicznych nieżytach błony śluzowej nosa.

Alerton

Alerton zawiera jako substancję czynną cetyryzyny dichlorowodorek- lek przeciwhistaminowy o silnym i długotrwałym działaniu. Blokuje wybiórczo receptory histaminowe H1, dzięki czemu łagodzi objawy reakcji alergicznych.

Cetigran

Lek przeciwhistaminowy, hamuje wczesną i późną fazę reakcji alergicznej.

Dasselta

Lek przeciwalergiczny. Zawarta w preparacie desloratadyna łagodzi objawy alergicznego nieżytu nosa i zapalenia spojówek.

Otrivin Natural Eukaliptus

Otrivin Natural Eucaliptus to preparat służący do udrażniania i oczyszczania nosa, zawierający wodę morską, wzbogacony olejkiem eukaliptusowym i ekstraktem z dzikiej mięty.

Nossin

Nossin to lek przeciwhistaminowy, stosowany w łagodzeniu objawów reakcji alergicznych.

Clatra

Clatra to selektywny lek przeciwuczuleniowy. Substancją aktywną jest bilastyna, która blokuje obwodowe receptory histaminowe odpowiedzialne za wystąpienie takich objawów uczulenia jak przekrwienie, pieczenie czy łzawienie oczu czy pokrzywka.

Suprodeslon

Suprodeslon to lek przeciwhistaminowy, stosowany w łagodzeniu objawów reakcji alergicznych.

Spirokast

Spirokast to lek stosowany w astmie, wykazujący działanie przeciwzapalne i rozszerzające oskrzela.

Jovesto

Jovesto to lek przeciwhistaminowy, stosowany w łagodzeniu objawów reakcji alergicznych.

Symdes

Symdes to lek przeciwhistaminowy, stosowany w łagodzeniu objawów reakcji alergicznych.