Polecane leki i suplementy na: alergiczne zapalenie spojówek

Azelastin-COMOD

Krople do oczu o działaniu przeciwalergicznym. Nie zawierają środków konserwujących i mogą być stosowane przez 3 miesiące od otwarcia butelki.

Astemizol

Jest to długo działający lek przeciwhistaminowy o wolno ujawniającym się początku działania.

Histimet

Jest to silnie działający lek antyhistaminowy stosowany miejscowo na błony śluzowe w leczeniu alergicznego nieżytu nosa i alergicznego zapalenia spojówek.

Olopatadine Zentiva

Krople do oczu zawierające substancję czynną – olopatadynę. Lek antyalergiczny, antyhistaminowy. Zapobiega tworzeniu się cytokin przez komórki nabłonka spojówki, co uniemożliwia powstawanie stanu zapalnego i reakcję alergiczną.

Zyrtec D

>Jest to preparat o działaniu przeciwhistaminowym i obkurczającym naczynia krwionośne, stosowany głównie w celu zmniejszenia objawów chorób alergicznych dróg oddechowych, a zwłaszcza wycieku i uczucia blokady nosa w alergicznych nieżytach błony śluzowej nosa.

Alerton

Alerton zawiera jako substancję czynną cetyryzyny dichlorowodorek- lek przeciwhistaminowy o silnym i długotrwałym działaniu. Blokuje wybiórczo receptory histaminowe H1, dzięki czemu łagodzi objawy reakcji alergicznych.

Clatra

Clatra to selektywny lek przeciwuczuleniowy. Substancją aktywną jest bilastyna, która blokuje obwodowe receptory histaminowe odpowiedzialne za wystąpienie takich objawów uczulenia jak przekrwienie, pieczenie czy łzawienie oczu czy pokrzywka.

Solu-Medrol

Substancją czynną leku Solu – Medrol jest metyloprednizolon, będący silnym i długodziałającym glikokortykosteroidem. Wykazuje działanie przeciwzapalne i modulujące na układ odpornościowy.

Rotadin

Preparat Rotadin zawiera jako substancję czynną loratadynę. Jej aktywny metabolit - dezloratadyna - jest lekiem antyhistaminowym (blokuje receptory histaminowe H1), wskutek czego działa przeciwalergicznie, niwelując objawy takie jak: katar, zaczerwienienie spojówek, załzawienie oczu, kichanie.

Zabak

Substancją czynną leku Zabak jest ketotifen należący do leków przeciwhistaminowych. Hamuje on działanie histaminy, blokując receptory histaminowe typu H1.

Virlix

Virlix to lek którego substancją czynna jest cetyryzyna. Cetyryzyna wykazuje działanie przeciwhistaminowe, blokując receptory wiążące histaminę.

Bilaxten

Bilaxten to lek zawierający bilastynę. Wykazuje ona działanie przeciwhistaminowe, blokując receptory wiążące histaminę.

Relestat

Silne przeciwuczuleniowe, przeciwświądowe, przeciwobrzękowe – preparat z grupy wybiórczych leków przeciwhistaminowych II generacji.

Betadrin WZF

Jest to preparat złożony zmniejszający zależne od histaminy objawy alergicznego nieżytu nosa: wyciek i uczucie blokady nosa.