Polecane leki i suplementy na: alkohol

Essentiale MAX

Essentiale Max to produkt leczniczy pochodzenia roślinnego o działaniu ochronnym i regenerującym  na wątrobę. Wspomaga w leczeniu zaburzeń czynnościowych wątroby. 

Sylivit kapsułki

DZIAŁANIE: skojarzone działanie składników – stabilizujące funkcję ścian komórek wątrobowych – ochronne, odtruwające i regenerujące miąższ wątrobowy; ponadto słabe rozkurczowe, żółciotwórcze, żółciopędne, przeciwzapalne (silibinin), uzupełniające niedobory witamin z grupy B.

Campral

Zmniejsza zapotrzebowanie na alkohol u chorych uzależnionych – lek o budowie zbliżonej do tauryny (aminokwasu istotnego dla prawidłowej funkcji mięśni, serca i układu nerwowego) i kwasu gamma-aminomasłowego (GABA – neuroprzekaźnika w ośrodkowym układzie nerwowym); antagonista aminokwasów działających pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy (przede wszystkim kwasu glutaminowego).

Anticol

Długotrwale (tabletki doustne: 3-4 dni; tabletki do wszczepiania pod skórę: 4-8 miesięcy) hamuje rozkład alkoholu w organizmie, co powoduje nasilenie niepożądanych objawów po spożyciu alkoholu (człowiek rozkłada alkohol do dwutlenku węgla i wody; produktem pośrednim tego procesu jest aldehyd octowy – trująca substancja, która w normalnych warunkach ulega szybkiemu rozpadowi.

Essentiale Forte

Jest to preparat złożony mający wywierać korzystne działanie na przemianę cholesterolu i innych lipidów w organizmie, poprawiać czynność wątroby. Lek może być stosowany w zapaleniu, stłuszczeniu i marskości wątroby.