Polecane leki i suplementy na: alkoholizm

Essentiale Forte

Lek zawierający fosfolipidy z nasion sojowych; przeciwdziała toksycznemu wpływowi leków i trucizn na wątrobę.

Atinepte

Jest to lek o słabym działaniu antydepresyjnym i silnym przeciwlękowym. Pobudza również aktywność ruchową.

Benfogamma

Benfogamma zawiera jako substancję czynną benfotiaminę. Benfotiamina to rozpuszczalna w tłuszczach pochodna witaminy B1 ( tiaminy).

Lorafen

Silne działanie nasenne i przeciwlękowe, słabsze przeciwdrgawkowe i silniejsze od diazepamu obniżające napięcie mięśni - lek z grupy benzodiazepin o średnio długimi działaniu.

Heminevrin

Lek o działaniu uspokajającym, nasennym i przeciwdrgawkowym. Działa silnie i krótko. Jest stosowany w leczeniu stanów niepokoju, pobudzenia, zaburzeń snu u osób w wieku podeszłym, stanów abstynencji alkoholowej.

Hydroxyzinum iniekcje

Hydroksyzyna to lek uspokajający i przeciwlękowy. Mechanizm jej działania związany jest z zahamowaniem ośrodków w układzie nerwowym. Dodatkowo, działa przeciwhistaminowo (wykazuje działanie przeciwuczuleniowe), przeciwwymiotnie oraz przeciwbólowo. Łagodzi stany napięcia wewnętrznego, napięcia lękowego oraz napięcia mięśniowego. Lek nie wpływa hamująco na czynność kory mózgowej.

Timonil

Karbamazepina jest pochodną benzodiazepiny, głownie o działaniu przeciwdrgawkowym.

Relsed

Diazepam jest lekiem przeciwdrgawkowym i uspokajającym, należącym do grupy pochodnych benzodiazepiny.

Relanium

Jest to pochodna benzodiazepiny, wykazująca silne działanie nasenne, uspokajające, przeciwlękowe, przeciwdrgawkowe i miorelaksacyjne. Jest stosowany bardzo szeroko w leczeniu napadów lęku i pobudzenia w wielu chorobach, w zespole abstynencyjnym po odstawieniu alkoholu. Jest podstawowym lekiem przeciwdrgawkowym, który podaje się w celu przerwania napadu padaczkowego i w stanie padaczkowym. Rzadko stosuje się go w przewlekłym leczeniu padaczki.

Grandaxin tabletki

Silne, średnio długie przeciwlękowe, słabe uspokajająco-nasenne i obniżające napięcie mięśni – lek z grupy benzodiazepin zbliżony budową chemiczną do diazepamu.

Frisium

Lek o działaniu przeciwlękowym, przeciwdrgawkowym, miorelaksacyjnym i nasennym.

Elenium

Lek należy do pochodnych benzodiazepiny. Ma działanie przeciwlękowe, przeciw­drgawkowe i uspokajające. Jest stosowany w stanach lęku, niepokoju, nerwicach, leczeniu od­wykowym uzależnienia od alkoholu, w zespole napięcia przedmiesiączkowego, w bolesnych skurczach mięśni i w innych chorobach.

Diazepam rectubes

Silne przeciwdrgawkowe, uspokajające, przeciwlękowe, obniżające napięcie mięśni – lek z grupy benzodiazepin o długim czasie działania.

Cloranxen

Lek należy do grupy pochodnych benzodiazepiny o działaniu przeciwlękowym oraz uspokajającym i nasennym. Ma również działanie zwiotczające mięśnie szkieletowe i przeciwdrgawkowe. Jest stosowany w leczeniu stanów lękowych, nerwicy lękowej, stanów nadmiernego pobudzenia oraz w uzależnieniu alkoholowym i padaczce.

Sulpiryd

Jest to neuroleptyk, a więc lek znoszący objawy niektórych chorób psychicznych. Jest stosowany głównie w leczeniu schizofrenii, psychoz paranoidalnych, zespołów urojenio­wo-depresyjnych wieku rozwojowego i innych. Działa aktywizująco, antydepresyjnie. Bywa również stosowany w zespołach nerwicowych, w leczeniu uzależnienia od alkoholu i leków.

Sylivit kapsułki

DZIAŁANIE: skojarzone działanie składników – stabilizujące funkcję ścian komórek wątrobowych – ochronne, odtruwające i regenerujące miąższ wątrobowy; ponadto słabe rozkurczowe, żółciotwórcze, żółciopędne, przeciwzapalne (silibinin), uzupełniające niedobory witamin z grupy B.