Polecane leki i suplementy na: amd

Czarna jagoda (Borówka czarna) działanie i suplementy

Borówka czernica (Vaccinium myrtillus) to od dawna ceniona roślina lecznicza w Polsce, popularnie nazywana czarną jagodą. Suszone owoce borówki czernicy są stosowane jako środek pomocniczy w leczeniu biegunki oraz w stanach zapalnych jelit. Wykazują także właściwości antyseptyczne i przeciwrobacze. W ostatnim czasie zainteresowanie tym surowcem leczniczym znacznie wzrosło, ze względu na zbadany wpływ na naczynia […]

Maxiluten

Suplement diety z wysoką dawką luteiny. Zalecany osobom po 40 r.ż. zapobiegawczo i wspomagająco w problemach z ostrością widzenia.

Visudyne

Lek zawierający substancję czynną – werteporfinę. Ma właściwości antyneowaskularyzacyjne. Lek uwrażliwiający na działanie światła oraz aktywowany przez światło. Rozprowadzany do tkanek poprzez sieć naczyń krwionośnych, m.in. znajdujących się w tylnej części oka.

Macugen

Blokuje działanie substancji zwanej naczyniowo-śródbłonkowym czynnikiem wzrostu (VEGF), który stymuluje rozwój naczyń krwionośnych; osłabia wzrost naczyń krwionośnych, zmniejsza krwawienie oraz przepuszczalność naczyń.