Polecane leki i suplementy na: anemia

Aranesp

Aranesp to lek, który znajduje zastosowanie w leczeniu objawowej niedokrwistości, gdy mamy do czynienia z przewlekłą niewydolnością nerek.

Pikovit

Pikovit to suplement diety dla dzieci stosowany w celu uzupełnienia niedoboru witamin.

Falvit

Falvit to preparat zawierający zestaw witamin i minerałów. Jest polecany w przypadku niedoborów witamin i w czasie zwiększonego zapotrzebowania na minerały i witaminy, w szczególności dla kobiet.

Acti-Globin

Acti-Globin to preparat zawierający składniki uprawniające produkcję czerwonych krwinek i hemoglobiny. Żelazo wpływa na metabolizm energetyczny i funkcjonowanie układu odpornościowego.

Biofer Folic

Biofer Folic to preparat polecany kobietom planującym zajść w ciążę, ciężarnym oraz karmiącym piersią. Uzupełnia niedobory żelaza oraz kwasu foliowego w organizmie.

Apifer

Apifer jest źródłem witamin oraz składników mineralnych wpływających korzystnie na funkcjonowanie organizmu matki oraz rozwój organizmu jej dziecka. Zapobiega anemii, dzięki obecności żelaza niezbędnego do wiązania hemoglobiny.

Actiferol Fe

Actiferol Fe dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego dla niemowląt, dzieci i dorosłych stosowany w celu zapewnienia prawidłowej podaży żelaza oraz w stanach niedoboru żelaza i anemii.

Calciumfolinat Ebewe

Kwas folinowy należ do grupy witamin B, odgrywa istotną rolę w tkankach, w których zachodzą liczne podziały komórkowe (układ krwiotwórczy, tkanki płodu), jest związkiem niezbędnym do prawidłowej czynności szpiku i mielinizacji włókien nerwowych.

Tardyferon-Fol

Jest to preparat o skojarzonym działaniu żelaza i kwasu foliowego. Żelazo odgrywa rolę w przenoszeniu tlenu i procesach oddychania tkankowego, pobudza krwiotwórczą czynność szpiku, zwiększa stężenie hemoglobiny oraz liczbę krwinek czerwonych. Kwas foliowy wpływa m.in. na procesy krwiotwórcze.

Tardyferon tabletki

Patrz: ADDITIVA FERRUM. Mukoproteoza wywiera działanie ochronne na błonę śluzową przewodu pokarmowego, zapobiegając jej podrażnieniom i uszkodzeniu.

Hemofer

Żelazo zawarte w preparacie odgrywa rolę w przenoszeniu tlenu i procesach oddychania tkankowego, pobudza krwiotwórczą czynność szpiku, zwiększa stężenie hemoglobiny oraz liczbę krwinek czerwonych.

Feroplex

Jest to organiczny związek żelaza, gdzie uwolnienie jonów tego pierwiastka zachodzi w dwunastnicy i jelicie czczym. Preparat nie działa drażniąco na błonę śluzową żołądka.

Additiva Ferrum tabletki musujące

Skojarzone działanie składników – preparat zawierający żelazo oraz witaminy poprawiające wchłanianie żelaza z przewodu pokarmowego lub nasilające jego działanie. Żelazo łącząc się z białkami tworzyw organizmie tzw ferroproteiny. Najbardziej znane to: hemoglobina (blisko 3/4 zapasów żelaza w organizmie), mioglobina, cytochromy, katalazy i peroksydazy. Hemoglobina jest niezbędnym składnikiem krwinek czerwonych (erytrocytów) odgrywającym decydującą rolę w transporcie […]