Polecane leki i suplementy na: antydepresant

Atinepte

Jest to lek o słabym działaniu antydepresyjnym i silnym przeciwlękowym. Pobudza również aktywność ruchową.

Servenon

Servenon to lek zawierający jako substancje czynną escitalopram, lek przeciwdepresyjny. Escitalopram hamuje wychwyt zwrotny serotoniny w ośrodkowym układzie nerwowym, zwiększając stężenie serotoniny w mózgu.

Sertagen

Sertagen to preparat zawierający jako substancję czynną sertralinę, lek przeciwdepresyjny. Sertralina działa przez hamowanie wychwytu zwrotnego serotoniny – neuroprzekaźnika w ośrodkowym układzie nerwowym.

Astres Forte

Astres Forte to preparat wspomagający pracę układu nerwowego. Zawiera w swoim składzie cynk, selen, magnez, mangan, wapń oraz zestaw witamin: B1, B6 i E.

Aciprex

Lek zawiera escitalopram i ma zastosowanie w leczeniu depresji, zaburzeń lękowych, lęku społecznego oraz zaburzeń obsesyjno-konwulsyjnych. Escitalopram należy do grupy leków zwanych selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Związki z tej grupy mają wpływ na czynność układu serotoninergicznego, powodując zwiększenie stężenia serotoniny.

Valdoxan tabletki

Substancją czynną leku Valdoxan jest agomelatyna, będąca lekiem przeciwdepresyjnym. Agomelatyna działa poprzez receptory MT1 i MT2 oraz 5-HT2C.

Depralin

Lek Depralin zawiera escytalopram i jest stosowany w leczeniu depresji oraz zaburzeń lękowych.

Xetanor

Xetanor jest lekiem należącym do grupy leków przeciwdepresyjnych. Jest stosowany w przebiegu chorób przebiegających z depresją, lękiem, fobiami i innych schorzeniach natury psychicznej.

Velaxin

Lek antydepresyjny z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI). Jego substancją czynną jest wenlafaksyna, która - poza działaniem polepszającym nastrój ludzi chorych - ma właściwości przeciwlękowe. Używana jest czasem w leczeniu fobii społecznej.

Seroxat

Jest to lek o działaniu antydepresyjnym, a więc poprawiający nastrój i aktywizujący. Ma słabe działanie uspokajające.

Pramolan

Stosunkowo słabe przeciwdepresyjne, wyraźne uspokajające, przeciwlękowe, ułatwiające zasypianie, przeciwhistaminowe; brak wpływu na napęd – lek z grupy trójcyklicznych (trójpierścieniowych) leków przeciwdepresyjnych I (starej) generacji.