Polecane leki i suplementy na: antyhistaminowe

Polomigran

Jest to lek stosowany w zapobieganiu napadom migreny (nie przerywa napadu bólu głowy), w leczeniu klasterowego bólu głowy (silny ból głowy połowiczy z zaczerwienieniem i łzawieniem oka, katarem) i czasami innych bólów głowy.

Viosept

Łączy w sobie działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze domifenu i kliochinolu z przeciwświądowym i przeciwuczuleniowym działaniem tripelenaminy. Ma działanie odkażające, przeciwbólowe i przeciwzapalne

Flunarizinum

Jest to lek rozszerzający naczynia krwionośne, poprawiający przepływ krwi. Jest stosowany w przewlekłym leczeniu zawrotów głowy w przebiegu zaburzeń krążenia mózgowego, a także w chorobach błędnika, np. chorobie Méničre'a. Jest również stosowany w zapobieganiu migrenowym i naczynioruchowym bólom głowy. Jego skuteczność jest wątpliwa.

Opatanol

Silne przeciwuczuleniowe, przeciwświądowe, przeciwobrzękowe preparat z grupy wybiórczych leków przeciwhistaminowych II generacji.

Betadrin krople do oczu

Skojarzone działanie składników – miejscowe zwężające naczynia krwionośne, przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe), odkażające.

Alergoftal

Skojarzone działanie składników – miejscowe zwężające naczynia (naphazoline) i przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe – antazolina).

Fenistil żel

Lek wykazuje działanie przeciwalergiczne (antyhistaminowe), przeciwobrzękowe i przeciwświądowe, a także słabe działanie uspokajające.

Comarol

Jest to lek przeciwhistaminowy stosowany w leczeniu zależnych od histaminy objawów skórnych, takich jak świąd, ból, zaczerwienienie, obrzęk, które powstają np. po ukąszeniu owadów, kontakcie z roślinami, np. pokrzywą, lub występują w pokrzywce i innych alergicznych chorobach skóry.