Polecane leki i suplementy na: benzodiazepiny

Alpragen

Lek Alpragen zawiera alprazolam – benzodiazepinę używaną w leczeniu napadów paniki, lęków różnego rodzaju (SAD, GAD) oraz – bardzo rzadko – bezsenności. Alprazolam wykazuje działanie nasenne, anksjolityczne, przeciwdrgawkowe i uspokajające.

Lexotan

Lek należący do pochodnych benzodiazepiny, o silnym działaniu przeciwlękowym. Działa też uspokajająco i zwiotczająco na mięśnie szkieletowe. Jest stosowany w leczeniu lęku i stanów napięcia nerwowego, zaburzeń psychosomatycznych, pomocniczo w zespole napięcia przedmiesiącz­kowego, czynnościowych zaburzeniach układu krążenia, serca, dróg oddechowych.

Zomiren

Lek Zomiren zawiera alprazolam – benzodiazepinę używaną w leczeniu napadów paniki, lęków różnego rodzaju (SAD, GAD) oraz – bardzo rzadko – bezsenności. Alprazolam wykazuje działanie nasenne, anksjolityczne, przeciwdrgawkowe i uspokajające.

Xanax

Działa podobnie jak diazepam, lecz bardziej wybiórczo przeciwlękowo, nasennie, natomiast słabiej przeciwdrgawkowo i miorelaksacyjnie. Ponadto wykazuje wyraźne działanie przeciwdepresyjne, jednak słabsze i o innym mechanizmie niż typowe leki przeciwdepresyjne.

Signopam

Lek należy do pochodnych benzodiazepiny. Ma silne działanie uspokajające i nasenne, a także przeciwlękowe, słabe przeciwdrgawkowe i zwiotczające mięśnie szkieletowe. Jest stosowany w leczeniu stanów niepokoju i lęku, bezsenności, w nerwicach, nerwicowych zaburzeniach somatycznych (np. dolegliwościach sercowych, żołądkowych), bólach głowy, w przygotowaniu do operacji i zabiegów diagnostycznych, w niektórych postaciach padaczki.

Rudotel

Lek należy do pochodnych benzodiazepiny, ma działanie przeciwlękowe, a także uspokajające i nasenne, przeciwdrgawkowe i zwiotczające mięśnie szkieletowe.

Relanium

Jest to pochodna benzodiazepiny, wykazująca silne działanie nasenne, uspokajające, przeciwlękowe, przeciwdrgawkowe i miorelaksacyjne. Jest stosowany bardzo szeroko w leczeniu napadów lęku i pobudzenia w wielu chorobach, w zespole abstynencyjnym po odstawieniu alkoholu. Jest podstawowym lekiem przeciwdrgawkowym, który podaje się w celu przerwania napadu padaczkowego i w stanie padaczkowym. Rzadko stosuje się go w przewlekłym leczeniu padaczki.

Oxazepam

Lek należący do pochodnych benzodiazepiny, o działaniu przeciwlękowym i nasennym, słabym przeciwdrgawkowym i zwiotczającym mięśnie. Patrz również: OKSAZEPAM.

Oksazepam TZF

Średnio długie (trwające 6-8 godzin) silne przeciwlękowe, słabsze uspokajająco – nasenne i obniżające napięcie mięśni – lek z grupy benzodiazepin.

Dormicum

Jest to lek z grupy pochodnych benzodiazepiny, o działaniu uspokajającym i nasennym, przeciwlękowym i zwiotczającym mięśnie. Jest stosowany w bezsenności i zaburzeniach snu.

Alprox

Lek Alprox zawiera alprazolam – benzodiazepinę używaną w leczeniu napadów paniki, lęków różnego rodzaju (SAD, GAD) oraz – bardzo rzadko – bezsenności. Alprazolam wykazuje działanie nasenne, anksjolityczne, przeciwdrgawkowe i uspokajające.

Tetraratio

Lek należący do pochodnych benzodiazepiny o silnym działaniu zwiotczającym mięśnie. Działa również uspokajająco, przeciwlękowo, przeciwdrgawkowo i nasennie. 

Myolastan

Długotrwałe, szybkie (początek działania po ok. 15 min.) silne, wybiórcze. Zmniejszające napięcie mięśni szkieletowych; słabsze uspokajające, przeciwlękowe i przeciwdrgawkowe – lek z grupy benzodiazepin.