Polecane leki i suplementy na: bóle mięśniowe

Tabletki przeciw grypie

Preparat łączy w sobie działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe kwasu acetylosalicylowego z pobudzającym działaniem kofeiny.

Febrisan Tabs

Preparat wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (paracetamol), fenylefryna powoduje zwężenie obwodowych na­czyń krwionośnych, a witamina C wspomaga procesy obronne organizmu i działa uszczelniająco na śródbłonki naczyń.

Ardinex

Ardinex to lek zawierający dwie substancje czynne – ibuprofen oraz fosforan kodeiny. Ardinex wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Prel Red plastry

Prel Red to plastry zawierające kapsaicynę i salicylan glikolu. Wykazują działanie rozgrzewające i znoszą uczucie bólu. Plastry znalazły zastosowanie u pacjentów z bólami mięśni, stawów i krzyża.

Pyralgina Termo Hot

Pyralgina Termo Hot to plastry o działaniu rozgrzewającym, rozluźniającym mięśnie, zmniejszającym odczucie bólu. Optymalny efekt trwa do 12-14h.

Nurofen Ultima

Nurofen Ultima to dwuskładnikowy lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym, zawierający paracetamol i ibuprofen.

Metafen

Metafen to dwuskładnikowy lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym, zawierający paracetamol i ibuprofen. Ibuprofen obwodowo hamuje cyklooksygenazy: COX-1, a zwłaszcza COX-2. Tym samym, zmniejsza produkcję prostaglandyn, które działają prozapalnie i biorą udział w powstawaniu i przekaźnictwie bólu. Dodatkowo odwracalnie hamuje agregację płytek krwi.  Mechanizm działania paracetamolu nie został jeszcze dokładnie poznany. Przyjmuje się, że […]

Oscillococcinum

Oscillococcinum to preparat homeopatyczny, stosowany w przeziębieniu i grypie w  celu skrócenia czasu infekcji i zmniejszenia objawów choroby.

Capsigel n emulsja

Skojarzone działanie składników: miejscowe przeciwbólowe, rozgrzewające, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe.

Balsamum Mentholi Compositum

Miejscowe działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, rozgrzewające, przeciwświądowe. Jest stosowana jako środek miejscowo rozgrzewający w chorobach przeziębieniowych oraz w leczeniu miejscowych dolegliwości bólowych związanych z chorobami reumatycznymi, urazami i nerwobólami.

Rub-Arom maść

Skojarzone działanie składników – rozgrzewające, przeciwbólowe, odkażające, wykrztuśne, miejscowo znieczulające.

Methocarbamol

Lek zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych, powoduje również złagodzenie dolegliwości bólowych związanych ze skurczem mięśni. Może być stosowany w chorobach przebiegających z nadmiernym napięciem mięśni (chorobach układu nerwowego, niedowładach spastycznych, guzach rdzenia kręgowego) oraz bólach mięśniowych będących wynikiem nadmiernego napięcia mięśni (urazy, zwichnięcia stawów, zapalenie kaletki maziowej, szczękościsk pourazowy, wypadanie dysku, rwa kulszowa, kręcz szyi). Skuteczność leku nie jest ostatecznie ustalona.

Mefacit

Lek o silnym ale krótkim umiarkowanie silnym działaniu przeciwbólowym i słabym działaniu antyagregacyjnym. Poza tym działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe – lek z grupy niewybiórczych (klasycznych) niesteroidowyeh leków przeciwzapalnych (także: patrz DZIAŁANIE w HELPIN).

Lumbolin

Skojarzone działanie składników: miejscowe przeciwbólowe, przeciwzapalne, rozgrzewające, rozszerzające naczynia skóry. Maść jest stosowana w chorobach reumatycznych, bólach mięśni i stawów pochodzenia reumatycznego, urazach, stłuczeniach i zerwaniach ścięgien.