Polecane leki i suplementy na: bóle nowotworowe

Morphini Sulfas WZF (Morfina)

Bardzo silne przeciwbólowe i nasenne; także przeciwkaszlowe, hamujące ruchy robaczkowe (perystaltyczne) jelit, nasilające skurcz mięśni gładkich (zwłaszcza zwieraczy w obrębie dróg żółciowych i pęcherza moczowego) – lek z grupy narkotyków opioidowych.

Transtec

Jest to silny lek przeciwbólowy, należący do grupy narkotycznych leków przeciwbólowych. Jest stosowany w znoszeniu lub łagodzeniu przewlekłych bólów w chorobie nowotworowej i w innych schorzeniach.

Fentanyl

Fentanyl jest bardzo silnym lekiem przeciwbólowym z grupy leków narkotycznych. Patrz: DUROGESIC.

Durogesic

Bardzo silne przeciwbólowe – lek z grupy narkotycznych leków przeciwbólowych (opioidów) w postaci plastrów do stosowania na skórę (przezskórny, czyli transdermalny system terapeutyczny – TD), zapewniających długotrwałe (do 72 godzin), równomierne działanie leku. Działanie przeciwbólowe pierwszy raz naklejonego plastra występuje po kilkunastu godzinach i utrzymuje się ok. 24 godzin po odklejeniu plastra.

Dolargan

Lek należy do grupy narkotycznych leków przeciwbólowych. Jest silnym lekiem przeciwbólowym stosowanym w ostrych, ciężkich bólach o różnej etiologii (po urazach, operacjach). Może być podawany w kolce wątrobowej i nerkowej, a także w przygotowaniu do zabiegów chirurgicznych i w łagodzeniu bólów porodowych. Nie stosuje się go w zwalczaniu bólów przewlekłych.

Bunondol

Bardzo silne przeciwbólowe – lek z grupy narkotycznych leków przeciwbólowych. Działanie leku podanego pod językowo ujawnia się po kilku -kilkunastu minutach i trwa średnio 8 godzin (6-10 godzin); 60 tabletek podjęzykowych, 1 tabletka zawiera 0,2 mg buprenorfiny; 30 tabletek podjęzykowych, 1 tabletka zawiera 0,4 mg buprenorfiny. podana domięśniowo zaczyna działać po 5-10 minutach.

Nefopam (tabletki)

Lek o działaniu przeciwbólowym i miejscowo znieczulającym. Stosowany w umiarkowanych bólach pooperacyjnych i pourazowych oraz w bólach przewlekłych, także nowotworowych.