Polecane leki i suplementy na: bóle pooperacyjne

Accordeon

Syntetyczny lek opioidowy, używany w leczeniu przewlekłych bólów o średnim bądź dużym nasileniu. W przeciwieństwie do morfiny nie wywołuje tylu działań niepożądanych. Bywa łączony z naloksonem w celu zapobiegania jego nadużywaniu lub lekami z grupy NLPZ.

Antalv

Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Ardinex

Ardinex to lek zawierający dwie substancje czynne – ibuprofen oraz fosforan kodeiny. Ardinex wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Morphini Sulfas WZF (Morfina)

Bardzo silne przeciwbólowe i nasenne; także przeciwkaszlowe, hamujące ruchy robaczkowe (perystaltyczne) jelit, nasilające skurcz mięśni gładkich (zwłaszcza zwieraczy w obrębie dróg żółciowych i pęcherza moczowego) – lek z grupy narkotyków opioidowych.

Flugalin

Silne przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe – lek z grupy niewybiórczych (klasycznych) niesteroidowych leków przeciwzapalnych(NLZP, także: patrz DZIAŁANIE w ADVIL).

Dicloberl Retard

Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), jest najczęściej stosowanym preparatem w leczeniu chorób reuma­tycznych.

Aulin

Przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe – lek z grupy preferencyjnych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (także: patrz DZIAŁANIE w ADVIL). Nimesulid wykazuje także działanie przeciwutleniające (antyoksydacyjne – „wymiatacz wolnych rodników”) i przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe).

Apo-Diclo tabletki

Silne przeciwzapalne i przeciwbólowe; umiarkowanie silne przeciwgorączkowe – lek z grupy niewybiórczych (klasycznych) NLPZ (także: patrz ADVEL).

Diclac tabletki

Diklofenak, lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), jest najczęściej stosowanym preparatem w leczeniu chorób reumatycznych. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo znacznie silniej od salicylanów, a podobnie do indometacyny.

Advil

Przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – lek z grupy niewybiórczych (klasycznych) niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o sile działania zbliżonej do kwasu acetylosalicylowego (acetylsalicylic acid).

Fortral

Jest to lek z grupy narkotycznych leków przeciwbólowych. Jest stosowany w zwalczaniu silnych dolegliwości bólowych, np. pourazowych, pooperacyjnych, kolki wątrobowej i nerkowej. Był stosowany również do łagodzenia bólu w trakcie porodu.