Polecane leki i suplementy na: cholesterol

Proursan

Lek zawierający kwas ursodeoksycholowy stosowany w leczeniu pierwotnego zapalenia dróg żółciowych, kamicy żółciowej, zapalenia błony śluzowej żołądka spowodowanym zarzucaniu żółci. hamuje wydzielanie cholesterolu w jelicie cienkim i zmniejsza jego wydzielanie do żółci.

Vastan

Vastan jest lekiem obniżającym stężenie cholesterolu we krwi. Znalazł zastosowanie w leczeniu hipercholesterolemi oraz w celu zmniejszenia ryzyka chorób ze strony układu sercowo-naczyniowego.

Sterolea

Suplement diety, zawierający polikosanol (mieszaninę alkoholi alifatycznych pochodzącą z wosków roślinnych), witaminy: E, B6, B9 oraz B12. Wskazaniem do stosowania preparatu są stany podwyższonego stężenia cholesterolu we krwi.

Roswera

Lek Roswera, którego substancją czynną jest rozuwastatyna, wpływa na zmniejszenie stężenia cholesterolu we krwi. Rozuwastatyna zaliczana go grupy statyn stosowana jest w leczeniu hipercholesterolemii oraz u osób z czynnikami ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.

Crestor

Crestor jest lekiem obniżającym poziom cholesterolu we krwi. Pomaga zapobiegać zawałom serca oraz udarom mózgu.

Apo-Atorva

Lek zawiera atorwastatynę, która należy do substancji z grupy statynów. Stosuje się ją w celu zmniejszenia poziomu lipidów we krwi. Hamuje ona aktywność enzymu odpowiedzialnego za syntezę cholesterolu. Dzięki temu poziom syntezy zostaje zmniejszony a organizm (za pomocą wątroby) łatwiej odnajduje cząsteczki wytwarzanego cholesterolu. Atorwastatyna zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Lipanor

Jest to pochodna kwasu fibrynowego zmniejszająca stężenie tłuszczów we krwi, stosowana w hiperlipidemiach, czyli chorobach ze zwiększonym ponad normę stężeniem tłuszczów (lipidów) we krwi.

Torvalipin

Torvalipin zawiera jako substancję czynną atorwastatynę, która należy do grupy statyn – leków hipolipemizujących.

Vasilip

Lek należy do grupy tzw. statyn, najskuteczniej zmniejszających stężenie cholesterolu całkowitego i cholesterolu frakcji LDL (LDL – lipoproteiny o małej gęstości;

Vasosan

Jest to żywica jonowymienna, skuteczna w zmniejszaniu stężenia cholesterolu we krwi przez wiązanie kwasów żółciowych w przewodzie pokarmowym i zwiększanie przez to usuwania cholesterolu z organizmu.

Essefos

Fosfolipidy zawarte w preparacie stosuje się jako leki ochraniające wątrobę. Przeciwdziałają one zaburzonej przemianie lipidowej oraz wbudowywane są w uszkodzone komórki wątroby, przywracając ich prawidłową funkcję. Czytaj również: Esseliv.

Omecardin

Omecardin to preparat zawierający kwasy Omega-3, składnik wpływający korzystnie na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Kwasy Omega-3 wspomagają pracę serca i utrzymanie właściwego ciśnienia krwi.

Detox + Cholester

Detox + Cholester to preparat zawierający składniki wspomagające oczyszczanie organizmu oraz utrzymanie właściwego poziomu cholesterolu we krwi. Chlorella działa antyoksydacyjnie i korzystnie na funkcje wątroby, a wyciąg z pokrzywy wykazuje moczopędne działanie.

Dobra waga + Cholester

Dobra waga + Cholester to preparat zawierający składniki wspomagające utrzymanie odpowiedniego poziomu cholesterolu i odchudzanie. Monakolina K oraz sterole roślinne wspierają utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

Cholester

Cholester to preparat przeznaczony dla pacjentów mających problem z utrzymaniem prawidłowego poziomu cholesterolu. Sterole roślinne zawarte w produkcie hamują wchłanianie cholesterolu do krwi.

Vita Buerlecithin

Preparat zawiera lecytynę, która dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych zmniejsza stężenie cholesterolu i triglicerydów we krwi. Jest również źródłem choliny, która bierze udział w metabolizmie mózgu, nerwów i mięśni. Stosowany jest w stanach zmęczenia, okresach rekonwa­lescencji. Stosowany jest w stanach zmęczenia, okresach rekonwa­lescencji.

Blumag Cardio Jedyny

Blumag Cardio Jedyny to preparat będący połączeniem kwasów omega-3, magnezu oraz witaminy B6. Kwasy EPA oraz DHA wspomagają pracę serca i wpływają na prawidłowy poziom triglicerydów i wartość ciśnienia tętniczego.

Bio-Błonnik

Bio-Błonnik to preparat dostarczający mieszankę błonnika pokarmowego pochodzącego ze skórki cytryny oraz z buraków cukrowych. Dzięki zawartości błonnika powoduje powiększenie zawartości w żołądku zmniejszając uczucie głodu. Preparat przyczynia się do zwiększenia masy kału, wspierając regularne ruchy jelit oraz utrzymując dobre trawienie.

Olej z wątroby dorsza

Witamina D zawarta w preparacie zwiększa wchłanianie wapnia i fosforanów oraz przyspiesza proces mineralizacji, witamina A wpły­wa m.in. na procesy widzenia.