Polecane leki i suplementy na: choroba Alzheimera

Ristidic

Lek stosowany w leczeniu objawowym wczesnych stadiów choroby Alzheimera. Poprawia funkcjonowanie i sprawność myślenia. Działanie leku słabnie wraz z postępem choroby.

Nimvastid

Jest to inhibitor esterazy acetylocholinowej (ACE) stosowany w leczeniu różnych postaci otępienia typu alzheimerowskiego.

Cognomem

Preparat blokuje efekty patologicznie zwiększonego stężenia glutaminianu, które mogą prowadzić do zaburzenia czynności neuronów.

Biomentin

Biomentin zawiera jako substancję czynną memantynę – antagonistę receptora NMDA. Lek blokuje efekty zwiększonego stężenia glutaminianu w organizmie.

Alzdone

Preparat jest odwracalnym inhibitorem enzymu biorącego udział w rozkładaniu acetylocholiny w ośrodkowym układzie nerwowym.

Adavin

Rozszerza naczynia krwionośne, poprawia przepływ krwi oraz zużycie tlenu i glukozy przez mózg; hamuje zlepianie się płytek krwi (działanie antyagregacyjne), a przez to zmniejsza krzepliwość, obniża ciśnienie tętnicze zwłaszcza u chorych na nadciśnienie – lek z grupy syntetycznych pochodnych alkaloidów sporyszu.

Ryspolit

Lek stosowany w leczeniu schizofrenii oraz innych psychoz; substancją czynną jest rysperydon, jego działanie wynika z oddziaływania na określone receptory w mózgu (serotoninowe, histaminowe, dopaminowe).

Exelon kapsułki roztwór

Zmniejszające nasilenie objawów w chorobie Alzheimera – lek z grupy inhibitorów esterazy acetylocholinowej, czyli leków spowalniających zanikanie acetylocholiny, neuroprzekaźnika w ośrodkowym układzie nerwowym, którego niedobór występuje m.in. w chorobie Alzheimera.

Ebixa

Lek stosowany w chorobie Alzheimera, w średnio zaawansowanym i zaawansowanym stadium choroby. Poprawia funkcjonowanie pacjentów i zwiększa ich aktywność życiową.

Axura

Poprawia przekazywanie impulsów nerwowych i pamięć – lek z grupy antagonistów receptorów NMDA (receptory NMDA występują w mózgu i biorą udział w przekazywaniu sygnałów nerwowych istotnych dla procesu uczenia się oraz dla procesów zapamiętywania; utrata pamięci w chorobie Alzheimera spowodowana jest m.in. zaburzeniami działania tych receptorów).

Aricept

Przeciwdziała objawom choroby Alzheimera, poprawia zdolności poznawcze, ogólne zdolności intelektualne oraz zdolność przystosowania do normalnego funkcjonowania – lek z grupy inhibitorów esterazy acetylocholinowej, spowalnia rozpad acetylocholiny, neuroprzekaźnika w ośrodkowym układzie nerwowym, której niedobór występuje m.in. w chorobie Alzheimera.