Polecane leki i suplementy na: choroba lokomocyjna

Jakie leki zabrać na wakacje i podróż?

Wakacyjna podróż to nie tylko nowe miejsca i przygoda, ale także zmiany w odżywianiu, przyjmowaniu leków, trybie życia i czyhających zagrożeniach. Czasem nawet starannie zaplanowany i przygotowany wyjazd w wymarzone miejsce może stać się dla podróżnika koszmarem. Dzieje się to zarówno z przypadku, jak i własnej lekkomyślności. Należy więc zawsze pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, […]

Promethazine

Lek neuroleptyczny, wykazuje właściwości przeciwhistaminowe, przeciwuczuleniowe, przeciwwymiotne, nasenne i miejscowo znieczulające.

Avioplant Junior

Avioplant Junior posiada sproszkowane kłącze imbiru. Zwiększa wydzielanie śliny, soku żołądkowego, żółci.

Amarin

Amarin to preparat zapobiegający mdłościom i nudnościom w podróży. Zawiera wyciąg z kłącza imbiru, który wpływa tonizująco na układ pokarmowy, pobudza wydzielanie soków żołądkowych i śliny. 

Bellapan

Powo­duje zmniejszenie napięcia nerwu błędnego i zmniejszenie wydzielania śluzu w drogach oddechowych.

Polfergan

Polfergan to lek zawierający prometazynę, wykazującą działanie przeciwhistaminowe, antyalergiczne oraz przeciwpsychotyczne.

Avioplant kapsułki

Avioplant to lek łagodzący dyskomfort żołądkowy oraz złe samopoczucie podczas podróży samochodem, samolotem czy też statkiem. Zapobiega nudnościom oraz wymiotom.  

Motomarin tabletki

Motomarin to suplement diety łagodzący dyskomfort żołądkowy oraz złe samopoczucie podczas podróży samochodem, samolotem czy też statkiem.

Aviomarin tabletki

Zawarty w preparacie dimenhydrynat jest lekiem przeciwhistaminowym o silnym działaniu przeciwwymiotnym, przeciwalergicznym i łagodnie uspokajającym. Zapobiega objawom i łagodzi symptomy towarzyszące chorobie lokomocyjnej, zmniejsza nudności i wymioty.

Cinnarizinum

Jest to lek poprawiający krążenie mózgowe przez rozkurczanie naczyń krwionośnych zwężonych pod wpływem różnych substancji wytwarzanych w organizmie. Ma przez to poprawiać zaburzone funkcje ośrodkowego układu nerwowego, w tym zdolność koncentracji uwagi i zapamiętywania u osób z cechami otępienia, co jest wątpliwe klinicznie. Nie poprawia funkcji intelektualnych u osób zdrowych. Bywa także stosowany w zaburzeniach krążenia obwodowego.