Polecane leki i suplementy na: choroby serca

W ostatnich latach rośnie odsetek młodych osób cierpiących na choroby sercowo-naczyniowe. Dlatego tak istotna jest ich profilaktyka – codzienny wysiłek fizyczny, zdrowa dieta oraz okresowe badania. Pomiaru ciśnienia można dokonać bezpłatnie w wielu aptekach.

Choroby serca są wg danych statystycznych przyczyną około 1/3 śmierci na świecie, a blisko połowy w Polsce. Wielu z tych zgonów dałoby się uniknąć, przy odpowiednio wczesnym rozpoznaniu zarówno samej choroby, jak i czynników ryzyka oraz zmianie stylu życia lub wdrożeniu odpowiedniego leczenia.

Do najczęściej występujących w Polsce czynników ryzyka tych chorób należą wysoki poziom cholesterolu, nadciśnienie tętnicze, palenie papierosów, otyłość i cukrzyca. Bardzo często przy niewielkich nieprawidłowościach nie jest konieczne stosowanie żadnych leków, a wystarcza zmiana trybu życia, wdrożenie zdrowszego odżywiania, czy regularnego wysiłku fizycznego.

Choć temat pozornie niezwiązany jest z apteką możesz od farmaceuty uzyskać dużo pomocy w tym zakresie. W aptekach dostępne są np. specjalne testy diagnostyczne do mierzenia poziomu cholesterolu, czy glukozy we krwi w warunkach domowych przy pomocy kropki krwi z palca bez konieczności udawania się do punktu pobrań. Często takie proste testy już są w stanie zasygnalizować pewne nieprawidłowości, z którymi następnie warto udać się do lekarza celem dalszej porady.

W wielu aptekach możesz także zmierzyć sobie bezpłatnie ciśnienie. Możesz z tego skorzystać jeśli nie posiadasz własnego ciśnieniomierza w domu lub gdy źle się poczujesz będąc poza domem i zechcesz upewnić się, czy to właśnie nieprawidłowe ciśnienie nie jest tego powodem.

Farmaceuta służy ponadto poradą, jeśli chcesz rzucić palenie. Gdy obawiasz się, że sam sobie z tym nie poradzisz lub gdy dotychczasowe próby kończyły się niepowodzeniem. W aptekach dostępnych jest wiele środków (bez recepty) pomagających uporać się z tym problemem, a Twój farmaceuta pomoże wybrać najlepszą dla Ciebie terapię. Dysponuje on też wiedzą na temat zdrowego odżywiania i może przekazać Ci związane z tym podstawowe zasady lub podpowiedzieć, gdzie szukać bardziej szczegółowej pomocy w tym zakresie.

Pokrzywa indyjska COLFARM

Suplement diety zawierający związek forskolinę, która działa na poziomie komórkowym, uruchamiając wiele procesów przebiegających w organizmie.

Lenvitol

Olej lniany tłoczony na zimno. Stanowi bogate źródło NNKT, głównie Ω3, o wielokierunkowym pozytywnym wpływie na organizm.

Sobycor

Preparat jest blokerem receptorów mięśnia sercowego. Lek zwalnia czynność serca i zmniejsza objętość minutową, obniża ciśnienie krwi.

Asparaginian Extra

Asparaginian Extra to preparat dla osób o zwiększonym zapotrzebowaniu na magnez i potas.  Magnez wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni, w tym mięśnia sercowego oraz wspiera prawidłowe działanie układu nerwowego, czym przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Novocardia kapsułki

Novocardia to suplement diety przeznaczony dla osób chcących zadbać o swoje zdrowie oraz o kondycję serca i układu krążenia.