Polecane leki i suplementy na: choroby skóry

Szczeć Alter Medica(kapsułki)

Szczeć w medycynie ludowej stosowano na różnego rodzaju dolegliwości skórne. Wyciągi z korzenia stosowane są do niszczenia krętków boreliozy, w stanach zapalnych stawów, w celu wzmocnienia wątroby i in.

Nasiona łopianu Biolit

Suplement diety mający właściwości łagodzące w przeziębieniach, stanach zapalnych organizmu czy w problemach jelitowych. Nasiona łopianu zebrane są w koszyczkach, które jesienią często przyczepiają się do odzieży, włosów, sierści psa.

Prurigo L 3

Preparat Prurigo L3 zawiera wyciąg z szałwii lekarskiej, która polecana jest w przypadku wystąpienia świądu, podrażnień skóry albo jej zaczerwienienia. Zawarte w nim substancje pielęgnują skórę i wygładzają ją.

Loratan pro

Loratan pro to lek przeciwhistaminowy o działaniu antyalergicznym. Zwalcza objawy alergicznego nieżytu nosa, takie jak kichanie, katar, obrzęk błony śluzowej nosa oraz pieczenie oczu. Ponadto, jest stosowany w leczeniu objawów pokrzywki idiopatycznej.

Neoglandyna omega-6

Suplement diety Neoglandyna to preparat, który swoim składem bazuje na wykorzystaniu kompozycji składników takich jak olej lniany oraz olej pochodzący z rośliny określanej mianem ogórecznika. Obydwie substancje są niezwykle bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) takich jak kwasy omega-3, omega-6 i omega-9.

Beta Karoten

Prekursor witaminy A, działa fotoochronnie, nie dopuszcza do wnikania przez skórę promieni ultrafioletowych.

Tetracyclinum 3%

Maść zawierająca 3% tetracyklinę. Antybiotyk z grupy tetracyklin, wykazujący działanie bakteriobójcze wobec bakterii gram-ujemnych i gram-dodatnich, mikroplazm, krętek i niektórych pierwotniaków.

Zincas

Cynk jest pierwiastkiem śladowym biorącym udział w wielu przemianach metabolicznych organizmu. Jest koenzymem wielu enzymów, wpływa na przemianę białek i węglowodanów, warunkuje prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, wpływa na stan skóry, włosów i paznokci. Uważa się, że może hamować postęp miażdżycy.

Momarid

Jest to syntetyczny kortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym i przeciwświądowym.

Efudix

Preparat hamuje syntezę DNA przez zablokowanie wbudowywania tymidyny, czego następstwem jest obumarcie komórki nowotworowej. Fluorouracyl wywiera również działanie cytotoksyczne przez wbudowywanie się do cząsteczki RNA w miejsce uracylu.

Nifux

Lek zawierający substancję czynną – nitrofural, pochodną nitrofuranu. To chemioterapeutyk, działający bakteriostatycznie oraz bakteriobójczo na bakterie Gram (+) i Gram (-), m.in. Streptococcus auerus, Escherichia coli, Aerobacter aerogenes i inne.

Beta Karoten Naturkaps

Preparat zawiera beta-karoten. Jest to prowitamina witaminy A, która odpowiada za prawidłowy proces widzenia oraz odpowiednie funkcjonowanie skóry.

Beta Karoten Sun

Preparat zawiera beta-karoten, który neutralizuje działanie wolnych rodników, zmniejszając nadmierną wrażliwość na słońce. Dodatkowo zwalnia procesy starzenia skóry poprzez wspomaganie jej regenerację.

Picato

Lek zawierający substancję czynną – mebutynian ingenolu. Chemioterapeutyk. Stosowany w leczeniu rogowacenia słonecznego.

Momecutan krem maść

Lek w postaci maści, zawierający syntetyczny glikokortykosteroid – mometazon. Działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo, antyalergicznie.

Acitren

Acitren zawiera acytretynę – lek należący do grupy retinoidów. Retinoidy stanowią pochodne witaminy A. Acitren znalazł zastosowanie u pacjentów cierpiących na ciężkie choroby skóry, powodujące jej zgrubienie i łuszczenie się, oporne na inne tradycyjne metody leczenia.

Calcium pantothenicum

Preparat jest witaminą B5 w postaci soli wapniowej. Kwas pantotenowy jest związkiem niezbędnym w procesach metabolicznych (przemiana węglowodanów, tłuszczów i białek).

Betnovate N

Kortykosteroid zawarty w preparacie działa przeciwzapalnie, a neomycyna wywiera działanie przeciwbakteryjne.