Polecane leki i suplementy na: choroby układu krążenia

Świąteczne prezenty z Apteki

Jak co roku przed świętami wyruszamy po prezenty i jak co roku jest to wyzwanie. O ile, o prezenty dla dzieci można podpytać wspólnie, pisząc list do św. Mikołaja to prezenty dla dziadków, czy rodziców są problematyczne. Nie raz, więc trafiacie do apteki, bezradnie szukając pomocy – „szukam czegoś dla babci, dziadka”. Jakie preparaty apteczne nadają się na prezent […]

Lapixen

Lek zawierający substancję czynną – lacydypinę, będącą antagonistą wapnia III generacji. Działa poprzez zmniejszanie dopływu wapnia do mięśni gładkich naczyń obwodowych, wieńcowych oraz mięśnia sercowego, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Agapurin

Poprawia ukrwienie i utlenowanie tkanek; zmniejsza zdolność krwinek czerwonych do zlepiania się (działanie antyagregacyjne) i poprawia ich elastyczność (przez co krew łatwiej przepływa przez drobne naczynia o małej średnicy); działa przeciwzakrzepowo, ogranicza procesy zapalne w obrębie naczyń; ponadto zwiększa żywotność plemników – lek z grupy ksantyn.

Venoruton żel

Lek w żelu, stosowany jest tradycyjnie w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej i jej objawach, obrzękach podudzi, uczuciu ciężkości nóg, uczuciu mrowienia itp. patrz: Rutoven.

Doxium

Lek Doxium zawiera jako substancję czynną sól wapniową kwasu dobesylowego, który używany jest w celu poprawienia krążenia obwodowego. Wskazaniem do jego stosowania są: retinopatia cukrzycowa, hemoroidy i zakrzepowe zapalenie żył.