Polecane leki i suplementy na: cukrzyca

Thionerv 600

Suplement diety zawierający w swoim składzie kwas alfa-liponowy należący do grupy nasyconych kwasów tłuszczowych. Jego suplementacja zalecana jest zwłaszcza u chorych na cukrzycę, ponieważ wykazuje działanie łagodzące objawy polineuropatii cukrzycowej.

RESWERATROL ze skórek winogron SKOCZYLAS

Resweratrol jako substancja aktywna pochodzenia roślinnego wykazuje właściwości antyoksydacyjne, przeciwutleniające i przeciwzapalne. W związku z tym może być stosowany w profilaktyce chorób sercowo - naczyniowych, w zapobieganiu miażdżycy, a także w profilaktyce przeciwnowotworowej.

Galvenox

Galvenox ochrania ściany naczyń krwionośnych, zmniejsza ich przepuszczalność i zwiększa wytrzymałość. Jest stosowany w leczeniu żylaków, hemoroidów, a także retinopatii cukrzycowej.

Suplemag B6

Suplemag B6 jest lekiem uzupełniającym niedobory magnezu oraz witaminy B6. Po konsultacji z lekarzem można go stosować także w ciąży i w czasie karmienia piersią. Nie należy podawać go dzieciom poniżej 5 roku życia.

Galvus

Galvus jest lekiem przeznaczonym dla diabetyków. Stosuje się go najczęściej w połączeniu z terapią innym lekiem przeciw cukrzycy.

Thiogamma 600

Łagodzi ból przewlekły, mrowienia, drętwienia, pieczenie, poprawia czucie dotyku, bólu oraz czucie ułożenia i wibracji.

Trimline

Włókna ksantogenowe pęcznieją w żołądku, powodując uczucie pełności i sytości. Dodatek witamin i mikroelementów służy uzupełnieniu ewentualnych niedoborów wywołanych dietą niskokaloryczną.

Tritace

Lek należy do tzw. inhibitorów konwertazy angiotensyny, czyli grupy związków hamujących aktywność enzymu przekształcającego angiotensynę I w aktywnie działającą w organizmie angiotensynę II, substancję o udowodnionym niekorzystnym działaniu w niektórych schorzeniach układu sercowo-naczyniowego i nerek.

Ibustrin

Indobufen hamuje zlepianie płytek krwi, a przez to zapobiega tworzeniu się zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych. Jest stosowany zapobiegawczo i leczniczo w chorobach naczyń: chorobie niedokrwiennej serca, prewencji wtórnej po zawale serca, w zaburzeniach krążenia mózgowego, pooperacyjnych powikłaniach zakrzepowych, chorobach naczyń na tle miażdżycy.

Glucarb

Akarboza blokuje enzymy powodujące zwolnienie szybkości rozkładu węglowodanów, a przez to zwolnienie wchłaniania glukozy. Lek wykazuje działanie hipoglikemizujące, ale wpływa także na zmniejszenie stężenia trójglicerydów w osoczu.

Adeksa

Adeksa to preparat zawierający jako substancję czynną akarbozę, doustny lek przeciwcukrzycowy. Akarboza hamuje działanie alfa-glukozydazy, enzymu który odpowiada za rozkład węglowodanów do monosacharydów.

Onglyza

Lek zawierający substancję czynną – saksagliptynę. To doustny lek przeciwcukrzycowy, wspomagający utrzymywanie prawidłowego poziomu cukru we krwi.

Diazidan

Doustny lek przeciwcukrzycowy z grupy pochodnych sulfonylomocznika, uwrażliwiający komórki trzustki na glukozę i pobudzający je do wydzielania insuliny.

Januvia

Januvia to lek zawierający jako substancję czynną sitagliptynę, substancję należącą do grupy inhibitorów dipeptydylopeptydazy 4. Gliptyny hamują rozkład endogennych inkretyn i zwiększają w ten sposób wydzielanie insuliny indukowane glukozą. 

BetaLip

BetaLip zawiera betaglukan będący źródłem błonnika, pozyskiwanego z jadalnych części owsa. Preparat pomaga obniżyć poziom glukozy we krwi.

Irbesartan Pfizer

Lek hamuje aktywność angiotensyny II, a także wykazuje działanie moczopędne, co prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi.

Gliclada

Lek zawierający substancję czynną – gliklazyd, redukujący poziom cukru we krwi.

Chlorpropamid

Jest to doustny lek przeciwcukrzycowy, pobudzający komórki trzustki do wydzielania insuliny.

Apo-Simva

Środek hamujący syntezę cholesterolu, frakcji LDL i częściowo VLDL. Powoduje także obniżenie stężenia triglicerydów oraz zwięk­szenie stężenia lipoprotein HDL we krwi.

Biofibrat

Preparat obniżający stężenie triglicerydów, cholesterolu całkowitego, frakcji LDL i VLDL oraz zwiększający stężenie cholesterolu frakcji HDL.