Polecane leki i suplementy na: cytochromy

Tardyferon-Fol

Jest to preparat o skojarzonym działaniu żelaza i kwasu foliowego. Żelazo odgrywa rolę w przenoszeniu tlenu i procesach oddychania tkankowego, pobudza krwiotwórczą czynność szpiku, zwiększa stężenie hemoglobiny oraz liczbę krwinek czerwonych. Kwas foliowy wpływa m.in. na procesy krwiotwórcze.

Tardyferon tabletki

Patrz: ADDITIVA FERRUM. Mukoproteoza wywiera działanie ochronne na błonę śluzową przewodu pokarmowego, zapobiegając jej podrażnieniom i uszkodzeniu.

Hemofer

Żelazo zawarte w preparacie odgrywa rolę w przenoszeniu tlenu i procesach oddychania tkankowego, pobudza krwiotwórczą czynność szpiku, zwiększa stężenie hemoglobiny oraz liczbę krwinek czerwonych.

Ferrum Lek syrop

Patrz: ADDITIVA FERRUM. Połączenie żelaza z izomaltozą powoduje, iż lek wchłania się dobrze z przewodu pokarmowego także w obecności posiłku oraz może być stosowany jednocześnie z innymi lekami, które w przypadku innych preparatów wchodzą w interakcje z żelazem i z tego powodu ich łączne stosowanie nie jest zalecane (patrz INTERAKCJE w ADDITIVA FERRUM); podczas stosowania […]

Feroplex

Jest to organiczny związek żelaza, gdzie uwolnienie jonów tego pierwiastka zachodzi w dwunastnicy i jelicie czczym. Preparat nie działa drażniąco na błonę śluzową żołądka.

Ascofer

Preparat żelaza o działaniu krwiotwórczym, wykorzystywanym do produkcji hemoglobiny. Ułatwia przyswajanie żelaza z jelita.

Additiva Ferrum tabletki musujące

Skojarzone działanie składników – preparat zawierający żelazo oraz witaminy poprawiające wchłanianie żelaza z przewodu pokarmowego lub nasilające jego działanie. Żelazo łącząc się z białkami tworzyw organizmie tzw ferroproteiny. Najbardziej znane to: hemoglobina (blisko 3/4 zapasów żelaza w organizmie), mioglobina, cytochromy, katalazy i peroksydazy. Hemoglobina jest niezbędnym składnikiem krwinek czerwonych (erytrocytów) odgrywającym decydującą rolę w transporcie […]