Polecane leki i suplementy na: depresja

Deprim forte

Tabletki zawierające wyciąg z ziela dziurawca. Stosowane w leczeniu łagodnych form depresji.

Dziurawiec na depresję, jak stosować?

Pewnego razu do naszej apteki przyszedł Pan ze złamanym sercem. Opowiadał, że właśnie przejechał pół Polski, aby spotkać ukochaną, wynajął nawet pokój w hotelu, a ona… nie przyszła! Cóż mogliśmy mu zaproponować? Chwilę rozmowy, dobre słowo i… tabletki z dziurawcem!

Venlectine

Lek antydepresyjny z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI). Jego substancją czynną jest wenlafaksyna, która - poza działaniem polepszającym nastrój ludzi chorych - ma działanie przeciwlękowe. Używana jest czasem w leczeniu fobii społecznej.

Prozac

Lek antydepresyjny z grupy SSRI. Dzięki normalizowaniu stężenia serotoniny w układzie nerwowym poprawia nastrój chorego, zwiększa chęć do działania, motywację, zmniejsza lęk przed interakcjami socjalnymi. Stosowany w leczeniu zaburzeń depresyjnych, obsesyjno-kompulsywnych, bulimii i fobii społecznej.

Cymbalta

Cymbalta jest lekiem stosowanym w leczeniu depresji i bóli neuropatycznych.

Atinepte

Jest to lek o słabym działaniu antydepresyjnym i silnym przeciwlękowym. Pobudza również aktywność ruchową.

Sympramol

Lek z grupy trójpierścieniowych leków antydepresyjnych. Wykazuje działanie uspokajające i słabe antydepresyjne.

Lewomezin

Jest to neuroleptyk, a więc lek stosowany w leczeniu niektórych chorób psychicznych, np. schizofrenii. Należy do grupy pochodnych fenotiazyny o słabym działaniu na główne objawy psychozy. Ma za to silne działanie uspokajające i antydepresyjne.

Servenon

Servenon to lek zawierający jako substancje czynną escitalopram, lek przeciwdepresyjny. Escitalopram hamuje wychwyt zwrotny serotoniny w ośrodkowym układzie nerwowym, zwiększając stężenie serotoniny w mózgu.

Sertagen

Sertagen to preparat zawierający jako substancję czynną sertralinę, lek przeciwdepresyjny. Sertralina działa przez hamowanie wychwytu zwrotnego serotoniny – neuroprzekaźnika w ośrodkowym układzie nerwowym.

Symfaxin ER

Symfaxin ER zawiera jako substancję czynną wenlafaksynę, lek przeciwdepresyjny. Wenlafaksyna hamuje wychwyt zwrotny serotoniny i noradrenaliny.

Deprim

Deprim to preparat zawierający jako substancję czynną wyciąg z dziurawca. Hyperycyny zawarte w wyciągu działają przeciwdepresyjnie i łagodzą objawy obniżonego samopoczucia.

Ranofren

Klozapina jest lekiem o silnym działaniu przeciwpsychotycznym i uspokajającym.

Astres Forte

Astres Forte to preparat wspomagający pracę układu nerwowego. Zawiera w swoim składzie cynk, selen, magnez, mangan, wapń oraz zestaw witamin: B1, B6 i E.

Apatinac

Apatinac zawiera standaryzowany wyciąg suchy z ziela z dziurawca(Hyperici herbae extractu siccum), który wykazuje łagodne działanie przeciwdepresyjne. Lek znalazł zastosowanie w leczeniu łagodnych zaburzeń nastroju typu depresyjnego.

Alventa

Lek antydepresyjny z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI). Jego substancją czynną jest wenlafaksyna, która - poza działaniem polepszającym nastrój ludzi chorych - ma właściwości przeciwlękowe. Używana jest czasem w leczeniu fobii społecznej.