Polecane leki i suplementy na: depresje

Apatinac

Apatinac zawiera standaryzowany wyciąg suchy z ziela z dziurawca(Hyperici herbae extractu siccum), który wykazuje łagodne działanie przeciwdepresyjne. Lek znalazł zastosowanie w leczeniu łagodnych zaburzeń nastroju typu depresyjnego.

Trittico

Średnie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe, normalizujące sen, także słabe adrenolityczne (m.in. obniżające ciśnienie tętnicze krwi) – inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny.

Pramolan

Stosunkowo słabe przeciwdepresyjne, wyraźne uspokajające, przeciwlękowe, ułatwiające zasypianie, przeciwhistaminowe; brak wpływu na napęd – lek z grupy trójcyklicznych (trójpierścieniowych) leków przeciwdepresyjnych I (starej) generacji.

Petylyl

Dezipramina jest trójpierścieniowym lekiem antydepresyjnym, stosowanym w leczeniu depresji o różnej etiologii, a także w leczeniu bulimii (niemożność powstrzymania się od jedzenia), uzależnień, zaburzeń snu, lęku oraz pomocniczo w przewlekłym bólu.

Noveril

Lek należący do grupy trójpierścieniowych leków antydepresyjnych. Działa uspokaja­jąco, znosi lęk, napięcie i poprawia nastrój. Jest stosowany w stanach depresyjnych różnego pochodzenia, w depresji w przebiegu schizofrenii, chorób organicznych mózgu, w nerwicach depresyjnych.

Moklar

Lek przeciwdepresyjny, wpływa korzystnie na nastrój i napęd, łagodząc takie objawy jak: dysforia, uczucie wyczerpania i zmęczenia, zaburzenia koncentracji uwagi. Czytaj więcej: AURORIX.

Lexapro

Lek antydepresyjny z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Jego substancją czynną jest escytalopram, który - poza działaniem polepszającym nastrój ludzi chorych - ma działanie przeciwlękowe. Używany jest czasem w leczeniu fobii społecznej.

Ixel

Silne przeciwdepresyjne, słabe przeciwlękowe, normalizujące sen – niewybiórczy inhibitor zwrotnego wychwytu monoamin (serotoniny i noradrenaliny).

Imipramin

Imipramina jest trójpierścieniowym lekiem antydepresyjnym stosowanym w depresji o różnej etiologii, jak również w leczeniu lęku i moczenia nocnego u dzieci oraz pomocniczo w niektórych stanach bólowych.

Fevarin

Lek o działaniu antydepresyjnym. Jest stosowany w leczeniu depresji i zespołów depresyjnych, a także w lęku napadowym.

Esprital

Silne i szybkie przeciwdepresyjne, średnie przeciwlękowe, normalizujące sen – lek blokujący receptory adrenergiczne i serotoninergiczne (NaSSA).

Efectin ER

Efectin ER jest to lek zawierający jako substancję czynną wenlafaksynę – hamującą selektywnie wychwyt zwrotny serotoniny i noradrenaliny (przekaźników występujących w ludzkim organizmie, których niedobór prowadzi do zaburzeń depresyjnych).

Aurorix

Szybkie (w odróżnieniu od innych leków przeciwdepresyjnych zaczyna działać już w pierwszym tygodniu leczenia) i silne przeciwdepresyjne; średnio silne przeciwlękowe i poprawiające napęd („odhamowujące”); zmniejszające zaburzenia koncentracji – lek z grupy inhibitorów MAO III generacji. Monoaminooksydaza, czyli MAO jest enzymem niezbędnym do przemian neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego: noradrenaliny, dopaminy i serotoniny; zahamowanie jej działania prowadzi […]

Aurex 20 40 tabletki powlekane

Umiarkowanie silne przeciwdepresyjne i umiarkowanie silne przeciwlękowe, poprawiające napęd („odhamowujące”) – lek z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI); także: patrz DZIAŁANIE w ANDEPIN.