Polecane leki i suplementy na: dermatofity

Undofen Lakier

Grzybice paznokci to problem dosyć powszechny. W początkowej fazie objawia się ona m.in. spowolnionym wzrostem paznokcia, łuszczeniem, rozwarstwianiem i przebarwieniem płytki przechodzącym od białego, przez żółte aż po brązowe. Leczenie jest trudne i długotrwałe ze względu na koniecznośc dotarcia leku do wnętrza paznokcia, gdzie bytuje wywołujący chorobę grzyb.

Canespor

Jest to lek przeciwgrzybiczy, pochodna imidazolu, stosowany w grzybiczych zakażeniach skóry.

Amorolak

Amorolak to lakier do paznokci zawierający jako substancję czynną amorolfinę – lek przeciwgrzybiczy o szerokim zakresie działania. Jest stosowany u pacjentów cierpiących na grzybicę paznokci wywołanych przez dermatofity i drożdżaki.

Imazol

Lek jest pochodną imidazolu o działaniu grzybostatycznym, w postaci pasty i kremu(Imazol Plus). Hamuje biosyn­tezę ergosterolu, który jest niezbędny do budowy błony komórkowej grzyba – prowadzi do zaburzeń jej przepuszczalności.

Zelefion

Zelefion to lek stosowany w dermatologii, w grzybiczych zakażeniach skóry.

Erfin

Przeciwgrzybicze (grzybobójcze) polegające na zaburzaniu powstawania ergosterolu, podstawowego składnika błony komórkowej grzybów; lek z grupy pochodnych alliloaminy.

Trioxal

Jest to silnie działający nowoczesny lek przeciwgrzybiczy  Ma długi czas działania.

Orungal

Przeciwgrzybicze – lek z grupy pochodnych triazolu o szerokim spektrum działania; Patrz DIFLUCAN.

Natamycyna

Działanie grzybobójcze - antybiotyk przeciwgrzybiczy zbliżony do nystatyny.

Undofen Max

Jest to lek przeciwgrzybiczy do stosowania na skórę, utrzymujący się długo w powierzchownych warstwach naskórka, nawet po przerwaniu leczenia.

Travogen

Lek ma działanie przeciwgrzybicze. Jest stosowany w zakażeniach skóry wywołanych przez dermatofity (grzybice stóp, rąk, owłosionej skóry głowy, drożdżyce skóry i paznokci, łupież pstry, mieszane zakażenia grzybiczo-bakteryjne).

Terbisil Kid

Jest to lek o działaniu grzybobójczym na Candida albicans, Trichophyton spp., Epidermophyton floccosum, Microsporum canis, Aspergillus spp. i inne.

Polfungicid płyn

Jest to preparat stosowany w grzybiczych i bakteryjno-grzybiczych zakażeniach skóry. Preparat zawiera dodatkowo kwas salicylowy, ułatwiający przechodzenie leku do głębszych warstw skóry i paznokci.

Pevisone

Skojarzone działanie składników - miejscowe przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, przeciwuczuleniowe (triamcinolone), przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne (econazole).

Pevaryl

Miejscowe silne przeciwgrzybicze; także przeciwbakteryjne (w stosunku do paciorkowców i gronkowców); patrz MICETAL.