Polecane leki i suplementy na: diagnostyka

Dulcobis

Dulcobis to tabletki o działaniu przeczyszczającym, zawierające bisakodyl.

Bisacodyl

Jest to lek o działaniu przeczyszczającym. Działa na jelito grube: zwiększa wydzielanie śluzu, przyspiesza ruchy robaczkowe, rozluźnia masy kałowe i ułatwia wypróżnienie. Wskazaniem do stosowania leku są zaparcia oraz przygotowanie do zabiegów diagnostycznych i chirurgicznych, do których konieczne jest opróżnienie jelita. Przeznaczony do doraźnego i krótkotrwałego stosowania.

Atropinum Sulfuricum 1% (krople do oczu)

Krople są wykorzystywane w celu rozszerzania źrenicy w diagnostyce dna oka, w leczeniu stanów zapalnych oka, zapobieganiu zrostom pooperacyjnym w okulistyce oraz w celu porażenia akomodacji u dzieci i młodzieży przy ustalaniu wad wzroku i leczeniu zeza.

Metoclopramidum

Metoklopramid działa przeciwwymiotnie, pobudza perystaltykę żołądka, dwunastnicy i jelit, nie wpływając równocześnie na wydzielanie soku żołądkowego ani też na inne funkcje przewodu pokarmowego. Wskazaniem do stosowania leku są zaburzenia czynności ruchowej przewodu pokarmowego, zarzucanie treści pokarmowej z żołądka do przełyku, przepuklina rozworu przełykowego, zgaga, nudności, wymioty w przebiegu radio- i chemioterapii, w migrenie oraz wszystkie inne poza wymiotami pochodzenia błędnikowego. Ponadto opóźnienia opróżniania żołądka u chorych na cukrzycę, zaburzenia perystaltyki jelit po operacjach jamy brzusznej, zaparcia wynikające ze zbyt leniwej perystaltyki jelit. Metoklopramid jest również stosowany w diagnostyce chorób przewodu pokarmowego.

Fortrans

Makrogol powoduje zahamowanie wchłaniania wody w przewodzie pokarmowym, uwodnienie mas kałowych i ułatwienie wydalania stolca.