Polecane leki i suplementy na: dna moczanowa

Rantudil Retard

Lek ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne. Hamuje zlepianie się płytek krwi i uwalnianie histaminy.

Citrolyt

Preparat podwyższa pH moczu, hamuje krystalizację moczanów w drogach moczowych. Lek jest stosowany w kamicy i dnie moczanowej.

Apo-Napro

Jest lekiem z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Butapirazol

Silne przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe - lek z grupy niewybiórczych (klasycznych) niesteroidowych leków przeciwzapalnych (także: patrz DZIAŁANIE w ADVIL .

Dicloberl Retard

Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), jest najczęściej stosowanym preparatem w leczeniu chorób reuma­tycznych.

Arcoxia tabletki

Przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – lek z grupy wysoce wybiórczych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (także: patrz DZIAŁANIE w ADVIL).

Allupol

Lek zmniejsza syntezę kwasu moczowego. Jest stosowany w zapobieganiu i leczeniu napadów dny moczanowej, kamicy moczanowej i innych chorób przebiegających ze zwiększeniem stężenia kwasu moczowego (np. chorobie nowotworowej).

Diclac tabletki

Diklofenak, lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), jest najczęściej stosowanym preparatem w leczeniu chorób reumatycznych. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo znacznie silniej od salicylanów, a podobnie do indometacyny.

Colchicum Dispert

Przeciwzapalne i zmniejszające wytwarzanie kwasu moczowego, również antymitotyczne (hamujące podział komórek) – alkaloid otrzymywany z nasion ziemowita jesiennego.

Ginjal tabletki powlekane

Skojarzone działanie składników: odkażające (przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze), moczopędne, moczanopędne (zwiększające wydalanie kwasu moczowego), przeciwzapalne, przeciwbólowe i rozkurczowe; ułatwiające wydalanie drobnych złogów z dróg moczowych; ponadto ogólnoustrojowe działanie pobudzające układ odpornościowy i tonizujące.

Zyloric 100 tabletki

Zmniejsza wytwarzanie kwasu moczowego oraz jego stężenie we krwi i moczu. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego i po podaniu dożylnym.

Reumaphyt kapsułki

Przeciwbólowe, przeciwzapalne, żółciotwórcze, ułatwiające trawienie, moczo­pędne, zwiększające wydalanie kwasu mo­czowego (moczanopędne), obniżające poziom cholesterolu.