Polecane leki i suplementy na: drgawki

Epitoram

Epitoram jest lekiem stosowanym u osób z padaczką oraz silnymi bólami migrenowymi.

Epiramat

Lek przeciwdrgawkowy nowej generacji stosowany jako lek wspomagający w leczeniu różnych postaci padaczki u dorosłych i dzieci od 2 rż.

Symleptic

Lek o działaniu przeciwdrgawkowym, hamującym nieprawidłowe wyładowania w mózgu. Stosowany jest w leczeniu napadów padaczki.

Vimpat

Lek zawierający substancję czynną – lakozamid. Działanie przeciwpadaczkowe, przeciwdrgawkowo.

Dipromal

Jest to lek przeciwdrgawkowy, stosowany w przewlekłym leczeniu padaczki u dzieci i dorosłych.

Rivotril tabletki

Jest to lek należący do grupy pochodnych benzodiazepiny, o działaniu przeciwlękowym i silnym przeciwdrgawkowym. Działa też słabiej uspokajająco i nasennie oraz zwiotczająco na mięśnie. Stosowany jest w leczeniu padaczki u dzieci i dorosłych, nerwicy lękowej i innych chorób.

Karbagen

Jest to trójpierścieniowy lek przeciwdepresyjny, stosowany w stanach depresyjnych z niepokojem lub pobudzeniem różnego pocho­dzenia, w stanach depresyjnych w przebiegu schizofrenii, w nerwicach narządowych.

Heminevrin

Lek o działaniu uspokajającym, nasennym i przeciwdrgawkowym. Działa silnie i krótko. Jest stosowany w leczeniu stanów niepokoju, pobudzenia, zaburzeń snu u osób w wieku podeszłym, stanów abstynencji alkoholowej.

Trileptal

Jest to lek przeciwdrgawkowy nowej generacji, stosowany w leczeniu różnych typów padaczki u dzieci i dorosłych.

Topamax

Przeciwdrgawkowe – lek o niepoznanym dotychczas mechanizmie działania.

Sabril

Jest to lek stosowany w leczeniu padaczki u dzieci i dorosłych.

Relsed

Diazepam jest lekiem przeciwdrgawkowym i uspokajającym, należącym do grupy pochodnych benzodiazepiny.

Cloranxen

Lek należy do grupy pochodnych benzodiazepiny o działaniu przeciwlękowym oraz uspokajającym i nasennym. Ma również działanie zwiotczające mięśnie szkieletowe i przeciwdrgawkowe. Jest stosowany w leczeniu stanów lękowych, nerwicy lękowej, stanów nadmiernego pobudzenia oraz w uzależnieniu alkoholowym i padaczce.

Phenytoinum WZF Phenytoinum

Jest to lek przeciwdrgawkowy, stosowany w leczeniu padaczki. Bywa również stosowany w nerwobólach nerwu trójdzielnego oraz zaburzeniach rytmu serca, np. przy przedawkowaniu digoksyny.

Petinimid

Jest to lek przeciwdrgawkowy, stosowany w leczeniu padaczki u dzieci i dorosłych oraz pomocniczo w moczeniu nocnym u dzieci.