Polecane leki i suplementy na: drogi oddechowe

Bronchopect

Syrop zawierający wyciągi z tymianku, prawoślazu i aceroli. Stosowany w stanach chorobowych górnych dróg oddechowych.

Flegamina Mite

Syrop o działaniu mukolitycznym i wykrztuśnym. Zawiera bromheksynę, której stężenie jest mniejsze niż w klasycznej Flegaminie.

Flavamed max

Jest to syrop o działaniu mukolitycznym i wykrztuśnym zawierający zwiększoną dawkę ambroksolu. Stosowany w terapii mokrego kaszlu.

ACC Hot Max

Lek ACC Hot Max to preparat przeznaczony dla osób zmagających się z uciążliwym mokrym kaszlem występującym m.in. w przebiegu zapalenia oskrzeli. Lek rozrzedza zalegającą wydzielinę i ułatwia jej usunięcie z dróg oddechowych. Występuje w postaci granulatu do przygotowania roztworu doustnego.

Neoazarina

Jest to preparat złożony zawierający kodeinę – lek przeciwkaszlowy – i składniki galenowe, czyli pochodzenia roślinnego, działające wykrztuśnie, zmieniające suchy kaszel w korzystniejszą postać z odkrztuszaniem zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny oraz rozkurczające drogi oddechowe. Ma słabe działanie przeciwbakteryjne. 

Elofen

Jest to lek niesterydowy o działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i hamującym skurcze oskrzeli. Hamuje wytwarzanie mediatorów zapalenia, blokuje receptory adrenergiczne.

Ephedrinum hydrochloricum

Efedryna powoduje pobudzenie receptorów adrenergicznych, przez co zwęża naczynia krwionośne (następuje wzrost ciśnienia tętniczego krwi i przyspieszenie czynności serca), powoduje rozszerzenie oskrzeli, zmniejsza wydzielanie śluzu, osłabia napięcie mięśni gładkich przewodu pokarmowego i pęcherza moczowego a także rozszerza źrenice.

Pulneo

Pulneo zawiera jako substancję czynną fenspiryd, lek o działaniu przeciwzapalnym oraz rozkurczającym oskrzela. Fenspiryd blokuje receptury H1 i wytwarzanie substancji prozapalnych.

Budiair

Budesonid, to glikokortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym.

Asmenol

Asmenol zawiera jako substancje czynną montelukast, lek należący do grupy antagonistów receptora leukotrienowego. Montelukast hamuje aktywację receptorów leukotrienowych w drogach oddechowych. 

AdCort

AdCort to preparat, którego składniki pomagają utrzymać prawidłowy stan błon śluzowych i skóry, dzięki zawartości witaminy A oraz kości, dzięki zawartości witaminy D i K. Dodatkowo witamina E chroni komórki przed stresem oksydacyjnym.

Eurefin

Eurefin to lek w syropie stosowany do objawowego leczenia chorób zapalnych płuc i oskrzeli przebiegających z kaszlem i odkrztuszaniem.

Symlukast

Symlukast to lek stosowany w astmie, wykazujący działanie przeciwzapalne i rozszerzające oskrzela.

Spirokast

Spirokast to lek stosowany w astmie, wykazujący działanie przeciwzapalne i rozszerzające oskrzela.

Vizendo

Vizendo to lek stosowany w astmie, wykazujący działanie przeciwzapalne i rozszerzające oskrzela.

Drimon

Drimon to lek stosowany w astmie, wykazujący działanie przeciwzapalne i rozszerzające oskrzela.

Tussicom

Lek o działaniu upłynniającym i ułatwiającym odkrztuszanie wydzieliny zalegającej w układzie oddechowym.