Polecane leki i suplementy na: dusznica bolesna

Lekoptin

Lek należy do antagonistów wapnia, leków hamujących wnikanie wapnia do komórki.

Trimonit

Nitrogliceryna zmniejsza niedokrwienie serca głównie przez zmniejszenie jego pracy i związane z tym zmniejszenie zapotrzebowania na tlen. W mniejszym stopniu działa przez poprawę przepływu przez naczynia wieńcowe, zwiększając ukrwienie mięśnia sercowego. Aerozol powoduje szybkie, ale krótkie działanie.

Tritace

Lek należy do tzw. inhibitorów konwertazy angiotensyny, czyli grupy związków hamujących aktywność enzymu przekształcającego angiotensynę I w aktywnie działającą w organizmie angiotensynę II, substancję o udowodnionym niekorzystnym działaniu w niektórych schorzeniach układu sercowo-naczyniowego i nerek.

Lofral

Jest blokerem kanału wapniowego, działa bezpośrednio rozkurczająco na mięśnie gładkie naczyń, powodując spadek ciśnienia tętni­czego krwi i zmniejszając zużycie energii i zapotrzebowania mięśnia sercowego w tlen.

Adipine

Lek zawiera amlodypinę – bloker kanałów wapniowych z rodziny dihydropirydyn. Amlodypina zwiększa przepływ krwi przez naczynia krwionośne, ponadto stosowana jest w nadciśnieniu tętniczym oraz dławicy piersiowej.

Amlodipine Aurobindo

Lek zawiera amlodypinę – bloker kanałów wapniowych z rodziny dihydropirydyn. Amlodypina zwiększa przepływ krwi przez naczynia krwionośne, ponadto stosowana jest w nadciśnieniu tętniczym oraz dławicy piersiowej.

Procoralan tabletki

Lek nasercowy. Swoiste i wybiórcze działanie zmniejszające częstość pracy serca (działanie na węzeł zatokowy), co prowadzi do zmniejszenia obciążenia serca oraz zużycia tlenu przez mięsień sercowy (działanie przeciwdławicowe i przeciwniedokrwienne).

Norvasc

Lek zawiera amlodypinę – bloker kanałów wapniowych z rodziny dihydropirydyn. Amlodypina zwiększa przepływ krwi przez naczynia krwionośne, ponadto stosowana jest w nadciśnieniu tętniczym oraz dławicy piersiowej.

Isoptin tabletki

Obniża ciśnienie tętnicze krwi, zwalnia przewodzenie między przedsionkami a komorami serca, przez co zapobiega za-burzeniom rytmu, zmniejsza objawy niedokrwienia serca (zmniejszenie napięcia mięśni gładkich naczyń wieńcowych powoduje rozszerzenie tych naczyń oraz zmniejszenie zapotrzebowania serca na tlen, co z kolei zmniejsza nasilenie i częstość występowania bólów dławicowych, czyli wieńcowych).

Amlopin

Lek skutecznie obniża ciśnienie nie powodując przy tym nagłych spadków ciśnienia, a dzięki długiemu czasowi połowicznego rozpadu jego działanie terapeutyczne utrzymuje się przez 24 godziny.

Effox tabletki

Rozszerzające naczynia tętnicze i żylne, zwłaszcza serca (naczynia wieńcowe) poprzez uwalnianie tlenku azotu; zmniejszające niedokrwienie serca m.in. poprzez zmniejszenie zapotrzebowania komórek na tlen; obniżające ciśnienie tętnicze – lek z grupy nitratów (organicznych azotanów). Działanie leku rozpoczyna się po 20 minutach od zażycia i trwa około 5 godz.; postacie leku, w których nazwie występują wyrazy: „LONG”, […]

Isoket 5

Bardzo szybkie (początek po 30-60 sekundach od zażycia) lecz krótkotrwałe (działa do 2 godz.) rozszerzające naczynia tętnicze i żylne, zwłaszcza serca (naczynia wieńcowe) poprzez uwalnianie tlenku azotu; zmniejszające niedokrwienie serca m.in. poprzez zmniejszenie zapotrzebowania komórek na tlen; obniżające ciśnienie tętnicze – lek z grupy nitratów (organicznych azotanów).

Molsidomina

Lek działa rozszerzająco na naczynia krwionośne, zmniejsza napływ krwi do serca i opór obwodowy. Zmniejsza zużycie tlenu przez serce, poprawia tolerancję wysiłku, rozszerza naczynia wieńcowe serca.

Cardonit Prolongatum

Diazotan izosorbidu zmniejsza niedokrwienie serca głównie przez zmniejszenie jego pracy i związane z tym zmniejszenie zapotrzebowania na tlen. W mniejszym stopniu działa przez poprawę przepływu przez naczynia wieńcowe, zwiększając ukrwienie mięśnia sercowego. Lek jest stosowany głównie w chorobie niedokrwiennej serca (chorobie wieńcowej) w celu zapobiegania wystąpieniu bólu zamostkowego wywołanego przez wysiłek, stres emocjonalny lub inne czynniki i w przewlekłej niewydolności mięśnia sercowego. Nie należy stosować jednocześnie z sildenafilem (Viagra).

Asprocard

:ek o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym; jako inhibitor cyklooksygenazy oraz substancja modulująca stężenie prostaglandyn zmniejsza krzepliwość krwi, zmniejszając znacznie ryzyko wystąpienia zatorów, zakrzepów, udarów niedokrwiennych mózgu czy zawałów mięśnia sercowego. W przeciwieństwie do opioidowych leków przeciwbólowych nie wywołuje tolerancji.