Polecane leki i suplementy na: duszności

Berodual

Berodual to preparat złożony zawierający dwa krótko działające (czas działania wynosi 4-6 h) leki rozszerzające oskrzela, mające odmienne mechanizmy działania: fenoterol i ipratropium.

Steri-Neb Ipratropium

Lek wykazuje silne działanie rozkurczające mięśnie gładkie oskrzeli, działa miejscowo w oskrzelach i nie wpływa na gęstość i objętość wydzieliny drzewa oskrzelowego.

Berotec N

Szybko i stosunkowo krótkotrwale rozszerzający oskrzela (początek działania – po 5-10 minutach; czas działania: 3-6 godzin) – lek z grupy beta-sympatykomimetycznych.

Berodual N

Szybkie (do 4-6 godzin) i silne skojarzone działanie składników – rozszerzające oskrzela.

Baladex

Jest to preparat złożony z dwóch leków wpływających na drogi oddechowe. Syrop jest stosowany profilaktycznie i leczniczo w duszności występującej w chorobach oskrzeli, takich jak zapalenie oskrzeli, astma, przewlekła obturacyjna choroba oskrzelowo-płucna, choć obecnie preferowane są w tych schorzeniach preparaty wziewne, a skuteczność preparatu nie jest udowodniona.

Atrovent

Silnie i stosunkowo szybko rozszerzające oskrzela (początek działania występuje 10 do 30 min. po inhalacji; trwa do 5-6 godzin).