Polecane leki i suplementy na: działanie wykrztuśne

Flegamina Mite

Syrop o działaniu mukolitycznym i wykrztuśnym. Zawiera bromheksynę, której stężenie jest mniejsze niż w klasycznej Flegaminie.

Flavamed max

Jest to syrop o działaniu mukolitycznym i wykrztuśnym zawierający zwiększoną dawkę ambroksolu. Stosowany w terapii mokrego kaszlu.

Inhalyptus (Nasirus) Forte

Suplement zawiera eukaliptusowy olejek eteryczny w postaci miękkich kapsułek. Stosowany w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych i mokrym kaszlu.

Apipulmol

Jest to lek wykrztuśny, ułatwiający odkrztuszenie wydzieliny zalegającej w drzewie oskrzelowym.

Hederasal

Lek o działaniu wykrztuśnym, stosowany w stanach zapalnych gardła, krtani oskrzeli. Zawiera suchy wyciąg z liści bluszczu.

Depulol

Składniki maści zastosowane na skórę mają słabe działanie rozgrzewające. Parując, mogą powodować subiektywną poprawę drożności nosa.

Guajavis

Preparat działa wykrztuśnie, rozrzedzając i upłynniając wydzielinę dróg oddechowych dzięki zawartości gwajafenezyny.

Flegamina (syrop)

Jest lekiem wykrztuśnym i upłynniającym wydzielinę dróg oddechowych. Ułatwia także penetrację antybiotyku do rozrzedzonej wydzieliny oskrzelowej.

Apitussic

Lek wykrztuśny o właściwościach przeciwzapalnych, pobudza wydzielanie śluzu w górnych drogach oddechowych.

Apipulmol

Skojarzone działanie skład­ników: przeciwbakteryjne, wykrztuśne, przeciwkaszlowe. Lek wykrztuśny o właściwościach przeciwzapalnych, pobudza wydzielanie śluzu w górnych drogach oddechowych. Stosowany jest w stanach przeziębieniowych przebiegających z kaszlem, w stanach zapalnych gardła i oskrzeli.

Pastylki wykrztuśne

Skojarzone działanie składników: wykrztuśne, słabo odkażające, pobudzające wydzielanie śluzu, słabo rozkurczowe i przeciwzapalne.

Mucosolvan

Ambroksol jest lekiem wykrztuśnym i upłynniającym wydzielinę dróg oddechowych. Ułatwia także penetrację antybiotyku do roz­rzedzonej wydzieliny oskrzelowej.

Guajazyl

Wykrztuśne, zmniejszające lepkość wydzieliny oskrzelowej (mukolityczne), przeciwkaszlowe.

Flavamed tabletki

Ambroksol zwiększa ilość wydzielanego śluzu w drogach oddechowych i zmniejsza jego lepkość. Upłynnia zbyt gęstą wydzielinę w oskrzelach i pobudza ruch rzęsek, co ułatwia usuwanie nadmiaru wydzieliny.

Deflegmin

Mukolityczne i sekretolityczne (zwiększające ilość wydzieliny w oskrzelach, a zarazem ułatwiające jej upłynnianie i wykrztuszanie).