Polecane leki i suplementy na: flora bakteryjna

Maxilac C

Synbiotyk z pożywką dla osób chcących uzupełnić swoją dietę w dobroczynne bakterie. Preparat zawiera bakterie Lactobacillus acidophilus i rhamnosus, Bifidobacterium bifidum, Streptococcus thermophilus, ponadto witaminę C oraz inulinę.

Provag

Provag to preparat zawierający bakterie kwasu mlekowego stosowany doustnie. Ma za zadanie uzupełnić florę bakteryjną układu moczowo-płciowego.

InVag

InVag zawiera jako substancję czynną pałeczki bakterii kwasu mlekowego. Preparat utrzymuje równowagę mikrobiologiczną układu moczowo-płciowego.

Vaginorm Forte

Vaginorm Forte to preparat zawierający składniki wspomagające organizm w zwalczaniu zakażeń E. Coli. Zawarte w ekstrakcie z owoców żurawiny proantocyjanidyny zapobiegają przyleganiu bakterii do błon śluzowych dróg moczowych.

BioGaia

BioGaia to preparat zawierający pałeczki z gatunku Lactobacillus reuteri Protectis. Lactobacillus reuteri Protectis pomaga w utrzymaniu korzystnej dla zdrowia równowagi mikroflory jelit, która powstrzymuje namnażanie się szkodliwych mikroorganizmów.

Bactilac NF

Bactilac NF uzupełnia florę bakteryjną przewodu pokarmowego. Jest ona niezbędna w procesach trawienia i wchłaniania składników pokarmu oraz do powstania miejscowej odporności.

Beneflora

Beneflora to preparat pomagający utrzymać równowagę mikroflory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym. Zawiera kilka szczepów bakterii kwasu mlekowego (probiotyki) oraz  substancję pobudzającą wzrost i bakterii w jelitach (prebiotyk).

Asecurin Junior

Asecurin Junior to preparat będący połączeniem probiotyku, inuliny oraz laktoferyny. Probiotyczny szczep drożdży Sacharomyces boulardii wspomaga funkcjonowanie przewodu pokarmowego i pomaga w utrzymaniu odpowiedniej mikroflory jelitowej oraz komfortu trawiennego.

Ardil

Ardil jest preparatem przywracającym i wspomagającym prawidłową mikroflorę jelitową. Zawarte w preparacie liofilizowane komórki drożdży Saccharomyces cerevisiae działają korzystnie na mikroflorę jelit, gdyż zapobiegają kolonizacji jelit przez nienależące do fizjologicznej flory bakterie.

LaciBios Femina

LaciBios Femina to suplement diety stosowany w celu utrzymania lub przywrócenia prawidłowego składu flory bakteryjnej pochwy.

Iladian Direct Plus

Iladian Direct Plus to tabletki dopochwowe o działaniu wspomagającym prawidłowy stan pochwy, zawierające inulinę, witaminę E, C i kwas hialuronowy.

Lacidofil

Jest to proszek zawierający liofilizowane bakterie kwasu mlekowego, przywracając i utrzymując prawidłowy skład flory bakteryjnej jelit. Stosowany jest w antybiotykoterapii, w biegunkach, w zaparciach.

Trilac

Przywraca i pomaga w utrzymaniu prawidłowego składu flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.

Lactovaginal

Pałeczki kwasu mlekowego przywracają prawidłowy skład flory bakteryjnej pochwy i pozwalają ją utrzymać w przypadku lżejszych zakażeń grzybiczych i pierwotniakowych. Preparat jest stosowany pomocniczo w przypadku rzęsistkowicy, zakażeń grzybiczych, upławów i innych stanów zapalnych pochwy.