Polecane leki i suplementy na: gałka oczna

Sulfacetamidum

Lek do stosowania miejscowego do oczu, zawierający sulfonamid - sulfacetamid o działaniu przeciwbakteryjnym. Stosowany w bakteryjnych zakażeniach spojówek, powiek i rogówki.

Tropicamidum

Jest to lek o działaniu podobnym do atropiny, stosowany w okulistyce do krótkotrwałego rozszerzania źrenicy i porażania akomodacji, co jest wykorzystywane w diagnostyce.

Pilocarpinum 2%

Preparat w postaci kropli do oczu. Pilokarpina zawarta w preparacie wywołuje skurcz zwieracza źrenicy i obniża podwyższone ciśnienie śródgałkowe.

Naclof

Niesteroidowy lek przeciwzapalny o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Mibalin

Jest to preparat złożony, stosowany miejscowo do oczu w stanach zapalnych spojówek, powiek i struktur przedniego odcinka gałki ocznej.

Fotil Forte

Skojarzone działanie składników: obniżające ciśnienie śródgałkowe, wykorzystujące synergizm (wzajemne nasilenie działania) dwóch składników: beta-blokera (timolol) i leku parasympatykomimetycznego (pilocarpine).

Dicortineff

Skojarzone działanie składników: miejscowe przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe, przeciwwysiękowe; łagodzi świąd, pieczenie, łzawienie, światłowstręt.

Alcaine krople do oczu

Syntetyczny, miejscowo działający środek znieczulający, stosowany przy znieczuleniach do małych zabiegów w obrębie gałki ocznej.