Polecane leki i suplementy na: gojenie ran

Regranex

Lek zawierający składnik występujący naturalnie w organizmie (płytkopochodny czynnik wzrostu), który wspomaga procesy gojenia ran.

Altargo

Altargo zawiera retapamulinę – antybiotyk stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych na małych powierzchniach skóry.

Dermopanten

Lek działa przeciwzapalnie i ściągająco, przyspiesza ziarninowanie i pobudza tworzenie naskórka. Działa łagodząco na stany zapalne skóry.

Curiosin

Naturalny składnik tkanki łącz­nej (w tym skóry) usprawniający i przyspie­szający procesy gojenia.

Aksoderm

Osłaniające, regenerujące naskórek i zmniejszające jego rogowacenie, łagodzące stany zapalne skóry, przyspieszające gojenie się ran.

Biafine

Preparat do stosowania na skórę o działaniu natłuszczającym, nawilżającym i ochronnym. Stosowany zapobiegawczo w celu przeciwdziałania oparzeniom w trakcie radioterapii.

Bepanthen plus krem

Miejscowe przeciwzapalne, przyśpieszające i usprawniające regenerację nabłonka i skóry, zwiększające elastyczność, poprawiające stopień nawilżenia skóry; preparat z grupy witamin (witamina B5).

Alantavit

Skojarzone działanie składników maści pobudza ziarninowanie, przyspiesza oczyszczanie się ran, ułatwia odtwarzanie i regenerację naskórka działa keratolitycznie. Preparat stosowany jest w leczeniu trudno gojących się ran, oparzeń i owrzodzeń.

Acudex

Puder ten jest używany miejscowo w celu przyspieszenia gojenia się ran i owrzodzeń poprzez usuwanie z ran wysięku. Ułatwia oczyszczanie się ran i ułatwia ziarninowanie.

Septalan

Skojarzone działanie składników - odkażające, przeciwbakteryjne, złuszczające naskórek (keratolityczne). Jest stosowana na trudno gojące się rany, owrzodzenia żylakowate podudzi, a także w leczeniu oparzeń. Lek był dawniej stosowany w leczeniu łuszczycy.

Iruxol Mono

Lek ma właściwość oczyszczania ran z tkanek martwiczych, przez co przyspiesza ich gojenie. Ma zastępować oczyszczanie mechaniczne i przyczyniać się do oczyszczenia rany z bakterii.