Polecane leki i suplementy na: gruczoł krokowy

Symlosin SR

Tamsulosyna jest lekiem przeznaczonym dla mężczyzn cierpiących z powodu przerostu gruczołu krokowego. Ułatwia oddawanie moczu, zmniejszając napięcie mięśni gruczołu krokowego; stosowana bywa też jako lek na kamienie nerkowe.

Symasteride

Symasteride to lek zmniejszający i kontrolujący wielkość gruczołu krokowego. Pomaga również przy stanach zapalnych. Jest bardzo niebezpieczny dla płodu, toteż nie należy narażać kobiet w ciąży na jakikolwiek kontakt z lekiem.

Prosterol

Lek ma rzekomo zmniejszać dolegliwości w łagodnym rozroście prostaty (gruczołu krokowego).

Salfazin

Jest to wielowitaminowy preparat z dodatkiem cynku wspomagający przemiany metaboliczne organizmu.

Ipertrofan 40

Lek ma zmniejszać zaleganie moczu, poprawia warunki oddawania moczu, łagodzi objawy bólowe związane z przerostem gruczołu krokowego. Jest stosowany w leczeniu łagodnego przerostu oraz zapalenia gruczołu krokowego. Ponadto ma hamować wchłanianie cholesterolu i zmniejszać jego stężenie we krwi.

Prostenal

Prostenal to preparat przeznaczony dla mężczyzn mających problem z prawidłowym funkcjonowaniem gruczołu krokowego. Palma sabalowa wpływa na przemiany testosteronu i ułatwia oddawanie moczu.

Finaride

Antyandrogen hamujący wzrost i podział komórek nowotworowych gruczołu krokowego.

Prostalong Complex

Prostalong Complex to preparat zawierający składniki wpływające pozytywnie na funkcjonowanie gruczołu krokowego. Wyciąg z owoców palmy sabalowej usprawnia oddawanie moczu, a olej z pestek dyni  wpływa na utrzymanie prawidłowego rozmiaru prostaty.

Decapeptyl

Lek powodujący zahamowanie wydzielania hormonów gonadotropowych, co prowadzi do zahamowania czynności gonad i zmniejszenia stężeń hormonów płciowych.

Prostenal Perfect

Prostenal Perfect to preparat zawierający składniki wpływające korzystnie na funkcje prostaty. Wyciąg z owoców palmy sabalowej zmniejsza ryzyko powiększenia gruczołu krokowego.

Leuprostin

Lek zawierający substancję czynną – leuprorelinę, będącą analogiem hormonu podwzgórza, gonadoliberyny. Optymalne stężenie w organizmie otrzymywane jest po 7-14 dniach od podania.

Binabic

Binabic zawiera jako substancję czynną bikalutamid, niesteroidowy lek o działaniu antyandrogenowym. Bikalutamid hamuje aktywność androgenów przez wiązanie się z receptorami androgenowymi.

Bicalutamide Polpharma

Preparat należy do antyandrogenów. Hamuje działanie męskich hormonów płciowych w organizmie i zmniejsza ilość androgenów wytwarzanych przez organizm.

Bicalutamide Apotex

Preparat należy do grupy leków zwanych antyandrogenami. Bikalutamid blokuje działanie niepożądane androgenów i hamuje wzrost komórek raka gruczołu krokowego.

Urorec

Lek zawierający substancję czynną – sylodosynę. Należy do leków urologicznych. Zmniejsza objawy podrażnieniowe i zaporowe, związane z łagodnym przerostem gruczołu krokowego.

Alfabax

Alfabax zawiera jako substancję czynną alfuzosynę – lek należący do grupy alfa-1-adrenolityków.  Alfuzosynę stosuje się w leczeniu objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Aprost

Aprost zawiera jako substancję czynną finasteryd, lek należący do grupy inhibitorów 5-alfa reduktazy. Lek zmniejsza objętość gruczołu krokowego.

Alugen

Alugen zawiera jako substancję czynną chlorowodorek alfuzosyny – lek z grupy alfa-adrenolityków, substancji blokujących receptory alfa-adrenergiczne. Znalazł zastosowanie w leczeniu umiarkowanych i ciężkich objawów rozrostu gruczołu krokowego.

Alfuzostad

Alfuzostad zawiera jako substancję czynną chlorowodorek alfuzosyny, należący do grupy alfa-adrenolitów. Lek znalazł zastosowanie u pacjentów cierpiących na łagodny rozrost gruczołu krokowego.

Casodex

Jest to lek stosowany w leczeniu raka gruczołu krokowego (prostaty) i ewentualnych przerzutów.